راه‌اندازی نخستین ایستگاه صدور کارت ملی هوشمند در اردبیل

مهدی حسین‌نژاد: با حضور استاندار اردبیل نخستین ایستگاه صدور کارت ملی هوشمند در اردبیل راه‌اندازی شد.

عبدالله امینی، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: در کارت هوشمند سعی شده اثر انگشت، عکس افراد و اسناد متقن سجلی برای تایید نهایی اسکن شده و به تهران ارسال شود تا سازمان در یک هفته کارت ملی هوشمند را صادر کند.
وی ادامه داد: در این زمینه مدارک ۳۸ فرماندار و بخشدار به تهران ارسال شده و قرار است بعد از صدور نخستین کارت به مقام معظم رهبری مقدمات چاپ و توزیع کارت هوشمند فرمانداران و بخشداران نیز فراهم آید.
امینی زمان فراگیر شدن صدور کارت ملی هوشمند برای عموم مردم را به سال آینده موکول کرد و افزود: قطعا صدور کارت هوشمند برای عموم مردم بعد از اولویت ایثارگران و خانواده‌های شهدا خواهد بود که به نظر می‌رسد نیمه‌های سال آینده این کار به مرحله عملیاتی برسد.
وی با بر شمردن مزایای این کارت در کاهش وقت و هزینه‌ها ابراز کرد: تجمیع کارت‌های دیگر، جلوگیری از اشتغال و مهاجرت‌های غیر قانونی، راه‌اندازی بانک اثر انگشت ایرانیان و تجمیع تمام کارت‌ها اعم از گواهی‌نامه و کارت‌های بانکی در این مجموعه از مهم‌ترین مزایای کارت ملی هوشمند است
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل به امضای دیجیتال به عنوان یکی از برجستگی‌های کارت ملی هوشمند اشاره کرد و افزود: امضای دیجیتال از نظر کاربرد همان امضای سنتی است که در فضای دیجیتال صورت می‌گیرد به طوری که کارت ملی هوشمند بستری را برای فرستنده و گیرنده فراهم می‌آورد که اسناد را امضا و صحت آن را بررسی کنند. وی دیگر ویژگی این کارت را ویژگی بیومتریکی صاحب کارت اعلام کرد و گفت: عکس و اثر انگشت صاحب کارت به صورت الکترونیکی در کارت وی ذخیره می‌شود. این مسوول‌ در پایان اظهار کرد: دارندگان این کارت به صورت ۲۴ ساعته می‌توانند از خدمات دولت الکترونیک استفاده کنند و در کنار آن به روش ساده، سریع و با کیفیت از خدمات حوزه‌های مختلف بهره‌ بگیرند.

دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید