راه‌اندازی ربات انسان‌نما در اردبیل

برای اولین بار در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تخصصی اردبیل و به همت متخصصان داخلی ربات انسان‌نما راه‌اندازی شد.

در مراسمی که عصر امروز در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تخصصی اردبیل برگزار شد، رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در سخنانی اظهار داشت: این ربات که ساخت داخلی است با هدف انجام برخی از امور و همچنین به ثمر نشستن برنامه‌ریزی‌ها و اهداف کلی راه‌اندازی شده که امیدواریم از این فضای به وجود آمده بتوان در توسعه برنامه‌های آموزشی و مهارتی فنی و حرفه‌ای استفاده کرد.

احمدرضا رحیمی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما در مراکز فنی و حرفه‌ای تخصصی خود سعی می‌کنیم از جدیدترین امکانات و پیشرفته‌ترین تجهیزات در جهت آموزش و پیشبرد اهداف مهارتی و حرفه‌آموزی استفاده کنیم که امیدواریم چنین برنامه‌ریزی‌ها منجر به عملیاتی شدن این برنامه‌ها شود.

وی با اعلام اینکه تاکنون ۹۵ درصد تعهدات سالانه آموزش‌های روستایی و عشایری استان محقق شده است، خاطرنشان کرد: ما علاوه بر توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای شهری در روستاها و مناطق عشایری نیز این آموزش‌ها را تقویت کردیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز مخاطبان و بیکاران باشیم.

رحیمی بیان کرد: در این بخش صد درصد تعهدات آموزشی به ثمر می‌نشیند و ما با توجه به اینکه قطب تولید محصولات کشاورزی و توسعه صنعت توریسم هستیم در این دو حوزه سعی کردیم با بهره‌گیری از ابزارهای جدید زمینه رشد و تعالی برنامه‌های آموزشی و مهارت‌آموزی را تقویت کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در ادامه اضافه کرد: هدف از برنامه‌ریزی‌ها و راه‌اندازی چنین ربات‌های انسان‌نما را توجه به صنعتی شدن حرف و گروه‌های شغلی مختلف، ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس در بین جوانان توصیف کرد.

وی یادآور شد: ما به سمتی حرکت می‌کنیم تا جامعه نیازهای مهارتی خود را به صورت رایگان از طریق فنی و حرفه‌ای دریافت کند تا بهتر و شایسته‌تر بتوانیم به هدف‌گذاری که مد نظرمان است بهتر و مطلوب‌تر دست پیدا کنیم.

رحیمی در ادامه گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگر باید در صدد تقویت و تجهیز و توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای باشیم چرا که بسیاری از افراد سعی می‌کنند به صورت مثبت و فراگیر از این آموزش‌ها و تسهیلات مورد نظر استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید