راه‌اندازی خانه پیشکسوتان ورزش در اردبیل

رئیس کمیته پیشکسوتان ورزش استان اردبیل گفت: ما در تلاش هستیم تا به زودی خانه پیشکسوتان ورزشی را در اردبیل راه‌اندازی کنیم تا این افراد مکانی مناسب برای حضور و همراهی و همدلی داشته باشند.

اردبیل نیوز: صابر عطایی صبح امروز در جلسه کمیته پیشکسوتان اردبیل با اشاره به برگزاری مطلوب مراسم تجلیل از پیشکسوتان، مدال‌آوران و قهرمانان در اردبیل، اظهار داشت: ما به همت دستگاه‌های متولی به ویژه ورزش و جوانان و مجموعه‌های حمایتی سعی کردیم این همایش را در تجلیل و تکریم سرمایه‌های بزرگ ورزشی برگزار کنیم که امیدواریم نظیر این برنامه را هر شش ماه یک بار داشته باشیم تا پیشکسوتان گرد هم آمده و تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار دهند.

وی گفت: هسته اولیه کمیته پیشکسوتان برای نخستین بار در سطح کشور شکل گرفته و ما قطعاً پیگیر مسایل و مشکلات این سرمایه‌های عظیم خواهیم بود تا اجازه ندهیم گرد غم و اندوه بر چهره آنها بنشیند.

رئیس کمیته پیشکسوتان ورزش استان اردبیل بیان داشت: این کمیته در راستای تکریم و خدمت‌رسانی به ورزشکاران پیشکسوت و با تجربه استان راه‌اندازی شده و هدف اصلی نیز گرد هم آمدن پیشکسوتانی است که بسیار دوست دارند در کنار هم تجربیاتشان را در اختیار دیگران قرار دهند.

عطایی ادامه داد: در صورت حمایت ورزش و جوانان استان و دستگاه‌های ذیربط در قالب کمیته‌های مختلف مسابقاتی را نیز برای پیشکسوتان در نظر می‌گیریم تا بتوانند از فضای پر شور و نشاط ورزش غافل نبوده و در گوشه انزوا قرار نگیرند.

وی پیشکسوتان و قهرمانان گذشته را سرمایه عظیم در پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی‌های پیش رو اعلام کرد و گفت: یکی از شاخصه‌های پیشکسوتان ورزش حفظ حرمت و همچنین قدرشناسی از افراد با تجربه، مربیان و داورانی است که در دوران فعالیت‌های ورزشی برای گروه‌های مختلف راهگشا بوده‌اند.

رئیس کمیته پیشکسوتان ورزش استان اردبیل به افتخار آفرینی‌های پیشکسوتان ورزش استان در ادوار گذشته نظیر بهتاج، اللهیاری و ده‌ها پیشکسوت ورزشی در رشته‌های مختلف اشاره کرد و افزود: ما در تلاش هستیم تا در وهله اول مشکلات بیمه و خدمات درمانی پیشکسوتان و همچنین بیمه تکمیلی این افراد را برطرف کنیم تا آنها بتوانند در دوران کهولت از این پشتوانه بهره‌مند شوند.

عطایی اظهار داشت: با توجه به اینکه اردبیل از دیرباز در رشته‌های مختلف ورزشی سرآمد و نام‌آور بوده است سعی کردیم در حد وسع و توان خدماتی را به این سرمایه‌های عظیم ارائه کنیم تا با کمترین مشکل و نارسایی بتوانند بهترین استفاده را از فرصت پیش آمده داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول اظهار داشت: در قالب تیم‌های مختلف ورزشی سعی خواهیم کرد مسابقات پیشکسوتان را نیز در اردبیل رونق مضاعف ببخشیم که این امر می‌تواند در حضور پر شور و نشاط آنها در عرصه ورزش و همچنین کمک به جوانان و نوجوانان موثر باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید