راهیابی ۵۴۲ نفر به شوراهای شهر و روستای اردبیل

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل از راهیابی ۵۴۲ نفر به پارلمان محلی در مناطق شهری و روستایی استان اردبیل خبر داد.

 

اردبیل نیوز: اسدالله علی‌اکبری مجد عصر امروز در نشست اعضای ستاد انتخابات در اردبیل اظهار داشت: از تعداد ۷۸۲ نفر کاندیدای شورای شهر در استان اردبیل صلاحیت ۷۳۰ نفر تأیید شد که از این تعداد با رقابت نفس‌گیر نامزدهای شوراهای شهر ۱۵۰ نفر به پارلمان محلی راه می‌یابند.

وی تصریح کرد: در مناطق روستایی نیز شاهد تأیید صلاحیت پنج هزار و ۱۳۰ کاندیدا بودیم که ۳۹۲ نفر از آنها راهی شورای اسلامی روستا می‌شوند تا بتوانند در این سنگر ارائه خدمات کنند.

علی‌اکبری مجد خاطرنشان کرد: در مجموع در نقاط شهری و روستایی استان اردبیل ۵۴۲ نفر راهی پارلمان محلی شده و در این سنگر به هموطنان ارائه خدمات می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: تبلیغات رسمی کاندیداها از امروز شروع شده و به مدت یک هفته ادامه داشته و تا آخرین ساعات روز چهارشنبه هفته آینده تبلیغات به صورت گرم و پرشور استمرار می‌یابد، اما روز پنجشنبه ۲۳ خرداد تبلیغات ممنوع بوده و از اولین ساعات روز جمعه ۲۴ خردادماه نیز انتخابات چهارمین دوره شوراها و یازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی از نامزدها و هواداران آنها خواست قانون را ملاک و معیار خود قرار دهند و با نگه‌داشتن اصول اخلاقی در رقابت‌های سیاسی و انتخاباتی از هرگونه حرکت نامناسب جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جانشین ستاد انتخابات استان با یادآوری اینکه اصل حاکم بر انتخابات جمهوری اسلامی ایران اصل آزادی با حفظ شئونات و اخلاق ارزشی است، یادآور شد: آنچه که در این زمینه مهم و اساسی به نظر می‌رسد، حضور صمیمی آحاد مردم در ناکام گذاشتن توطئه و ترفند دشمنان است که انتظار می‌رود در این زمینه حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به شکل دقیق و صحیح اتفاق بیفتد.

علی‌اکبری مجد در ادامه سخنان خود گفت: با همکاری شهرداری‌ها، مسئولان شهرهای مختلف و بخش‌ها مکان‌های مناسبی برای الصاق عکس کاندیداها تدارک دیده شده است که امیدواریم الصاق عکس در همین محل‌ها انجام شود و از چسباندن عکس‌های تبلیغاتی در تابلوهای راهنمایی و رانندگی، ‌مدارس، ادارات دولتی و… خودداری کنند.

وی در ادامه افزود: ما امروز بیش از هر زمان دیگر به فضای انتخاباتی آرام، کم تنش و بسیار عاقلانه و مدبرانه نیاز داریم و ضرورت دارد بیش از هر زمان دیگر جلوی تبلیغات منفی و برخی بداخلاقی‌ها گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید