راهکار های بسیار آسان و جالب برای همراه بودن با تکنولوژی های برتر ۲۰۱۴

0
107

اگر تا حالا به فکر تغییر و انجام کار های جدید در سال جدید نبودید با ورق زدن تقویم سال جدید می توانید این ذهنیت را برای تغییر روش و عادات خود در استفاده از تکنولوژی تغییر دهید و نیاز های خود را به روز کنید.

بر خلاف تصمیم هایی که مجبور هستید در طول سال بگیرید مثل کار بیشتر در طول روز تعهدات کاری ما برنامه ریزی شده و دوباره فراموش می شوند. با اینکه ما شما را یک فرد باهوش و زرنگ و متعهد تصور کنیم و حتی شما قادر به انجام همه کارهای خود به موقع باشید ولی یک بررسی دوباره ضرری ندارد.

خیلی محافظه کار و ایمن باشید:

قبول داریم که همه ما از رمز عبور متنفریم ولی رمز عبور برای ما یک نیاز است و باید داشته باشیم. بنابر این از یک  مدیریت رمز عبور مناسب استفاده کنید مثل نرم افزار password 1 , Lastpass  که شامل برنامه های رایگان می باشد و همه شما حتما نیاز دارید.

اگر شما مایل نیستید تا از مدیریت رمز عبور استفاده کنید حدالاامکان می توانید از password reset استفاده کنید که بر روی هر وب سایت نشان داده شده و شما در اخر سال در ماه ژانویه می توانید رمز عبور خود را عوض کرده و یک رمز مطمئن تر جایگذین کنید. و شما می توانید همچنین از امنیت موبایل (PDA ) خود نیز مطمئن باشید که مبادا در اختیار دیگران قرار بگیرد.

ایجاد یک رمز امنیتی  برای رمز عبور خودتان!!

اگر تا حالا این برنامه را بر روی Dropbox , Twitter, Facebook, Google, Paypal, Microsoft account خود نصب نکرده اید ۲۰۱۴ سال شماست!

این سیستم  رمز عبور یک سیستم فرا ایمن بوده مثل یک سویی شرت در مقابل بادهای سرد و سوزان! اما اینبار در مقابل هکر ها. شما هم باید رمز عبور خودتان را وارد کنید و سپس یک کد امنیتی که بصورت پیامک به موبایل شما فرستاده میشود. ابتدا شما با هر دو عامل وارد سیستم می شوید ولی بعدآ می توانید یک عامل را ذخیره و هنگام وارد شدن به سیستم فقط رمز عبور را وارد نمایید و سیستم شما را بشناسد ( در مورد دستگاهی که اغلب از ان استفاده می کنید) و حتی هکر ها در غیاب شما از دستگاه جدیدفقط با وارد کردن نام کاربر و رمز عبور شما نمی تواند وارد سیستم شود.

تغییرات کوچک و مفید ابزارهای قدیمی و کار کرده:

با خرید ابزارهای جدید تر اجازه ندهید تا موبایل ها و تبلت های قدیمی در کمدتان خاک بخورند. می توانید با تمیز کردن انها به یکی از اعضای خانواده واگذار کنید و یا اینکه با تغییرات کوچک در برنامه و ظاهر انها خودتان استفاده کرده و یا بفروشید و حتی می توانید با اجرای یک سیستم مثل قفل کودک انها را به کودکان خود داده و شانس دسترسی به ابزار های جدیدتان را نخواهند داشت !!

اگر شما تصمیم به فروش لوازم و اسباب قدیمی خود دارید و پول بیشتری می خواهید دستور العمل های ما را دنبال کرده به شرط اینکه مطمئن باشید که تمام اطلاعات شخصی خود را حذف کرده باشید.

ذخیره رایگان عکس ها در فضای ابری :

کاملآ طبیعی است که شما هزاران عکس بر روی موبایل خود داشته باشید و حتی مانند یک دوربین عکاسی فقط عکس بگیرید فقط مراقب باشید عکس ها را فقط روی موبایل ذخیره نکرده باشید چون با هر اتفاقی که ممکن است بیفتد تمام عکس های شما از دست خواهند رفت و این بسیار ناراحت کننده خواهد بود.!

اگر موبایل شما ipad or iphone می باشد با روشن کردن برنامه photo stream نزدیک ۱۰۰۰ عدد از اخرین عکس را در قسمت cloud حفظ کرده و سپس بر روی pc وارد نمایید و در آنجا یک ارشیو عکس ایجاد کنید و بدین صورت عکس های شما در PC ذخیره خواهد شد . البته Dropbox, Facebook, Google +  بطور اتوماتیک تصاویر را به icloud اپلود میکنند. تصاویر سیستم اندروید شما می تواند به USB کامپیوتر شما وصل شود یا اینکه به صورت اتوماتیک به درایو Google یا Dropbox تان اپلود شود.

ولی بهترین گزینه برای شما Google + می باشد. در کنار اپلود های اتوماتیک مناسب شامل یک سرویسی می باشد که حاوی ابزارهای ویرایشی گیرا و جذاب می باشد. همچنین ویژگی های فوق العاده اتوماتیک هم خیلی جالب هستند.ترکیب تصاویر با هم دیگر و ایجاد یک حالت فعال و متحرک و سرزنده به تصاویر و حتی حذف فرد مورد نظر از عکس از این ویژگی ها می باشند. و حتی به راحتی می توانید مشخص کنید که کدامیک از دوستان Google می تواند تصاویر و عکس های شما را مشاهده کند و به انها انتقال یابد.

حذف اشفتگی ها و ایجاد یک برنامه منسجم و پشتیبان:

تصاویر و عکس ها بیشتر در معرض حذف و یا تغییر هستند ولی بقیه اطلاعات موجود بر روی موبایل و یا تبلت نیز در خور پشتیبانی و حفاظت هستند. برای این کار دستورالعمل های مربوطه به سیستم های ios و اندروید را پیگیری کنید.

ولی مطمئن باشید که اطلاعات کاملآ مفید بوده و به درد بخور هستند و قبل از هر چیزی اطلاعات اضافی و غیر قابل استفاده را حذف کنید. اینجا یک مقدار لازم است بی پروا عمل کنید چون که بعضی از انها را می توانید بعدآ دوباره دانلود کنید در این مورد اسمارت فون کمک بزرگی به ما میکنند و با Application Manager in Androidبخش هایی که حجم های زیادی را اشغال کردند مشخص خواهد بود.

پاکسازی اطلاعات موجود در اینترنت:

سال جدید فرصت بسیار خوبی برای تغییر و حذف اطلاعات قدیمی شما مثل facebook status می باشد. در عین حال شما می توانید تنظیمات شخصی پروفایل خود را بررسی کنید. همانند یک کاربر غریبه و نکته سنج پروفایل خود را به روز کنید. در صورت داشتن فرصت کافی پروفایل Linkedin خود را به روز کنید.

استفاده از تکنولوژی و دستیابی به اهداف زندگی تان!!

تا اینجا تصاویر با ارزش شما پشتیبانی شدند و تمام ابزار های کنار گذاشته شما به مکان های بهتری انتقال داده شدند و پروفایل های عمومی تان تمیز کاری شده و در امان ماندند واما در مورد بقیه راه حل ها و تصمیم ها چطور؟ در مورد عواملی که  برای انجام  کاری با تکنولوژی ندارند؟

هر کسی که کاربر دائمی کامپیوتر است کاملآ میداند که با تکنولوژی صحیح هر چیزی می تواند اسانتر شود.

خواه شما بخواهید بهتر غذا بخورید ویا نهایتآ شروع به دویدن کنید یا بیشتر مطالعه کنید و یا فقط به یاد داشته باشید به مادرتان تلفن کنید  فقط در جستجوی نرم افزار های معتبر باشید تا در مسیر زندگی تان به سمت زندگی و سال پر بار و شاد و سالم در حرکت باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید