رالی خانوادگی ۱۳ اردیبهشت در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس هیئت اتومبیل‌رانی استان اردبیل گفت: مسابقه رالی خانوادگی ساعت ۱۰ صبح روز ۱۳ اردیبهشت با حضور خانواده‌های اردبیلی برگزار می‌شود.

اردبیل نیوز: عزیزه تراز عصر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اظهار داشت: این مسابقه به صورت آزاد و به شکل اردوی خانوادگی برگزار می‌شود که امیدواریم استقبال خوبی را از سوی علاقمندان به اتومبیل‌‌سواری شاهد باشیم.

وی یکی از اولویت‌های این هیئت را جذب ورزشکاران مستعد توصیف کرد و افزود: برگزاری این مسابقات یکی از شیوه‌های جذب ورزشکاران علاقمندی است که دوست دارند هرازچندگاهی در مسابقه رالی به صورت خانوادگی خارج از پیست، قواعد و مقررات مسابقات ملی و بین‌المللی به تفریح و گردش بپردازند.

تراز تصریح کرد:‌ در این مسابقه یکی از اعضای خانواده کار نقشه‌خوانی و دیگری مسیریابی و دقت کافی در رعایت قوانین و مقررات را انجام می‌دهند تا خدای ناکرده شاهد بروز حوادث ناگوار و تصادفی نباشیم.

این مسئول با بیان اینکه مسیر حرکت خودرو و مسابقه رالی تعیین شده است، خاطرنشان کرد: ما با اعلام مکان‌ها و مسیرهای عبوری، مهری برای برگه کنترل سرعت می‌زنیم تا نظارتی بر این امر صورت گرفته باشد.

وی اضافه کرد: هدف ما دیر رسیدن یا زود رسیدن نیست؛ بلکه عبور با نشاط همراه با خانواده از مسیرهای تعیین شده است که علائم راهنمایی و رانندگی مورد توجه قرار گرفته و یک جذب ورزشکار و استعدادیابی اولیه را انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس هیئت اتومبیل‌رانی اردبیل از برگزاری دوره‌های مربیگری و همچنین فعال کردن کمیته استعدادیابی در قالب هیئت اتومبیل‌رانی خبر داد و بیان کرد: در مراسم اختتامیه از سه راننده برتر و موفق نیز تجلیل می‌کنیم.

تراز، ضرورت داشتن گواهینامه رانندگی را برای شرکت در این مسابقه یادآور شد و ادامه داد: مبلغ ۵۰ هزار تومان از شرکت‌کنندگان دریافت می‌شود که فرهنگیان با ۲۰ درصد تخفیف و زنان فرهنگی نیز به صورت رایگان می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند.

وی در پایان گفت: رالی خانواده در سطح ملی و منطقه‌ای با هدف حفظ آرامش خانواده‌ها و رعایت مقررات و ضوابط ایمنی صورت می‌گیرد و برخلاف مسابقات دیگر که دارای پیست مخصوص است هیچ پیست خاصی برای آن تعریف نشده است.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید