رابطه عاطفی با همکار / نحوه برخورد با همکار مرد و زن !

0
260

با ورود بانوان به بازار کار و شانه به شانه کار کردن آن‌ها با آقایان در اغلب موارد شاهد ایجاد احساساتی عاشقانه بین همکاران هستیم که البته اگر بخواهیم از نگاهی مثبت به آن نگاه کنیم مشکلی ندارد و این ذات بشر است که محبت ببیند، محبت کند، عاشق شود و ازدواج کند.

ایجاد روابط احساسی بین همکارانی که شاید ساعت‌ها در کنار هم به فعالیت اجتماعی مشغولند و مجبور هستند با یکدیگر مراوده داشته باشد، نیز جزء مواردی است که نمی‌توان واکسنی برای آن ساخت، اما می‌توان شرایطی مساعد و معقول را ایجاد کرد.

در همین راستا ملکانه قصد دارد تا در این مطلب به نکاتی پیرامون رابطه احساسی و عاشقانه در محل کار اشاره کند، پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

برقرای رابطه عاطفی و عاشقانه در محل کار

در محل کار با افراد و شخصیت‌های گوناگونی روبرو می‌شویم، بنابراین شاید مکانی عالی برای یافتن عشق نیز باشد.

اما قرار گذاشتن و داشتن رابطه احساسی با یک همکار با قرار گذاشتن با کسی که در جای دیگری کار می‌کند، متفاوت است و رعایت نکات و آگاهی از برخی موارد در این رابطه برای داشتن رابطه‌ای موفق لازم است.

به یاد داشته باشید که فرد مورد نظر شما ممکن است رئیس شما و یا همکاری باشد که با هم بر روی یک پروژه کار می‌کنید و در نتیجه زمان زیادی را در کنار یکدیگر می‌گذرانید.

 

 

مراقب باشید؛ کد اشتباه ندهید!

قبل از هر چیز باید بدانید در محل کار باید چطور رفتار کنید. ارتباط داشتن با همکاران غیر هم‌ جنس و کنترل این ارتباط مثل حرکت بر لبه تیغ است.

شما باید شخصیت افراد مختلف را بشناسید و بر آن اساس با آن‌ها رفتار کنید.

ممکن است بعضی از رفتار‌های شما به سردی بیش از حد یا صمیمیت بی‌اندازه تعبیر شود و برای همکاران شما خوشایند نباشد.

ممکن است همکار شما تعریف شما از خود را به حساب پیشنهاد ازدواج بگذارد، پس بهتر است به محض پا گذاشتن در یک محیط جدید اول به رفتار افراد با هم نگاه کنید و حد و حدود روابط را بشناسید.

از درد و دل‌های بی‌دلیل با همکاران غیر همجنس خودداری کنید. دلیلی ندارد آن‌ها جزئیات زندگی شما را بدانند و شما با این کار ناخواسته حق دخالت در زندگی‌ تان را به آن‌ها می‌دهید.

اگر حس می‌کنید فردی خارج از حد و حدود خود پا گذاشته بهتر است رابطه با او را کنترل کنید، یا محترمانه به او تذکر دهید.

اگر قصد آشنایی برای ازدواج با یکی از همکار‌ان را داشتید، خارج از محیط کار با او حرف بزنید.

 

 

نکاتی پیرامون رابطه عاطفی با همکار

۱. ابتدا از قواعد و سیاست‌های شرکت و محل کارتان در مورد روابط عاطفی در محل کار آگاهی پیدا کنید. ببینید آیا شرکت و محل کار شما در مورد روابط همکاران محدودیت‌هایی دارد. اگر چنین نیست پس می‌توانید آزادانه با فردی که انتخاب کرده‌اید، قرار بگذارید.

۲- حتی‌الامکان با کسی که به او گزارش کار می‌دهید درگیر رابطه عاطفی نشوید. پیچدگی‌های رابطه کاری ممکن است روی روابط شخصی‌تان اثر بگذارد. به عنوان مثال، اگر دوست پسر شما به خاطر برخی از مسائل در کار، شما را سرزنش کند، شما ناگزیر در خانه نیز آزرده خاطر خواهید بود یا مجبورید تلاش کنید تا ناراحتیتان را به خانه و روابط شخصیتان نبرید. تکرار چنین اتفاقاتی موجب ایجاد فشار در روابط می‌شود.

۳- هرگز درگیر رابطه با کسی که قبلا ازدواج کرده یا بچه دارد، نشوید. مهم نیست که چقدر عالی به نظر می‌رسد، این رابطه مطمئنا باعث ایجاد احساس بدی در دیگران نسبت به شخصیت شما می‌شود و می‌تواند برای حرفه شما فاجعه آمیز باشد.

۴- در محل کار ابراز محبت نکنید. ممکن است باعث خجالت خودتان یا همکارانتان شوید. برای مثال، اکثر شرکت‌ها بر روی ایمیل‌های کارمندان خود نظارت دارند، بنابراین دو بار قبل از فرستادن هر پست الکترونیکی برای کسی که دوستش دارید، فکر کنید. قطعا نمی‌خواهید رئیس‌تان ایمیل عاشقانه شما را بخواند.

۵- برای شایعه آماده باشید. مردم بیش از آن که عاشق کار کردن باشند، عاشق حرف زدن در مورد دیگران هستند. اگر یکی از همکارانتان شما دو نفر را در سینما یا کافی شاپ ببیند، شروع می‌کند به گمانه زنی در مورد رابطه شما. شما سعی کنید این شایعات اداری را پشت سر بگذارید و اجازه ندهید باعث ناراحتی و متوقف شدنتان شود.

۶- با دیگر همکارانتان نیز روابط خوبی داشته و وقت بگذرانید. این که شما یکدیگر را دوست دارید یا نامزد هستید، به این معنی نیست که همیشه باید با هم باشید. اینکه تمام وقت خود را با کسی هم در محل کار و هم در خانه بگذرانید، ممکن است خسته کننده باشد؛ بنابراین در حد امکان، سعی کنید رابطه دوستانه خود با سایر همکارانتان را حفظ کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید ناهارتان را به جای شریک زندگی خود با دوستانتان صرف کنید و با ایجاد این فضا دیدار بعدی دلچسبتری با معشوقتان داشته باشید.

۷- کدورت‌ها و اختلافات بین خودتان را به محل کار نیاورید. نمی‌توان پذیرفت که شما به اتاق محل کار شریک زندگیتان بروید و سرو صدا به پاکنید که چرا شب پیش به شما بی توجهی کرده است. این فقط باعث می‌شود که در مقابل رئیس و همکارانتان احمق به نظر برسید.

۸- قبل از اینکه درگیر یک رابطه احساسی و عاشقانه در محل کار شوید، در مورد اینکه اگر رابطه‌اتان به شکست منجر شود، چه خواهید کرد، خوب فکر کنید. به یاد داشته باشید تا زمانی که هر دو برای یک شرکت کار می‌کنید، هر روز با یکدیگر روبرو خواهید شد و قطعا بعد از آن ارتباط شما با یکدیگر آسان نخواهد بود. آیا می‌توانید همانند سابق با او مهربان و صمیمی باشید؟ آیا می‌توانید از کنار هم عبور کنید، گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است؟، چه خواهید کرد اگر او یک رابطه جدید را با فرد دیگری آغاز کند؟، قبل از برقراری رابطه احساسی و عاشقانه با همکارتان در مورد همه این‌ها خوب فکر کنید.

نکته‌ای که در برقراری رابطه عاطفی با همکار باید به آن دقت کنید

برقراری رابطه عاطفی با همکارتان به مقدار زیادی تفکر، شجاعت و صداقت نیاز دارد.

با این حال اجازه ندهید مشکلات، شما را در این مسیر متوقف کند، زیرا محل کار جای خوبی برای دیدار با دیگران است و اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید، ممکن است بتوانید نیمه گم شده‌ی خود را در محل کارتان پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید