رئیس مرکز مطالعات شهرداری تهران: از ۳۰ هزار پژوهش، فقط ۱۰۰ تا به مرحله کاربردی می‌رسد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بابک نگاهداری، در اولین روز هفته پژوهش و در آستانه برگزاری ششمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری در تهران در پاسخ به پرسش خبرآنلاین درباره کاربردی کردن پژوهشهای ادوار اخیر این جشنواره گفت: ” کاربردی کردن پژوهشها، مشکلی است که همه دست به گریبان آن هستند. این موضوع در نظام علم و فناوری کشور، حلقه مفقوده است و خاص شهرداری نیست، همه ارگانها هنوز زیرساختهای لازم برای کاربردی کردن و تبدیل نتایج تحقیقات به فناوری را ضعف دارند. مثلا در قالب تدوین مقالات، رشد جهش زایی را در کشور می بینیم، ولی به مرحله تجاری سازی و ثبت اختراع و کاربردی کردن که می رسد، این تعداد به زیر ۱۰۰ تا می رسند، برای کاربردی کردن ۳۰ هزار تحقیق در سال، ضعف شدید داریم.

وی همچنین درباره دوره ششم جشنواره تهران گفت: “در این دوره، صد اثر از سایر کشورها به جشنواره ارسال شده که از ۴ قاره جهان است. در بخش آثار داخلی نیز بیش از ۱۸۳۰ اثر از مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و مراکز وابسته به شهرداریهای سراسر کشور، دریافت شده که در ۵ محور و ۴۰ موضوع به رقابت گذاشته می شود.”

او درباره تحقیقاتی که در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران انجام می شود به خبرآنلاین گفت: “هیچ پژوهشی بدون اینکه کاربر و نهاد متقاضی آن مشخص نشود، در این مرکز اجرایی و تصویب نمی شود. این رویکرد مرکز مطالعات از ۲ سال گذشته تاکنون بوده است.”

۴۷۴۷


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید