»   اخبار ورزشی  »   رئیس جمهور درخواست دیدار رئیس کمیته المپیک را پذیرفت
۳ مهر ۱۳۹۴ , ساعت ۱۸:۳۲

رئیس جمهور درخواست دیدار رئیس کمیته المپیک را پذیرفت

رئیس جمهور با درخواست دیدار توماس باخ در سازمان ملل موافقت کرده و رئیس کمیته بین المللی المپیک به دیدار رئیس جمهور می آید.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک، المپین پیشین آلمانی ها در رشته شمشیربازی و بیزنس من سرشناس که بعد از دکتر ژاک روگ هدایت مهمترین نهاد ورزشی دنیا را بر عهده گرفته از سوی بان کی مون برای اجلاس ۲۰۱۵ سازمان ملل برنامه ای ویژه دارد.

او در طول این هفته باید با روسای حاضر در این اجلاس دیدار کند. دیدارهایی که یکی از مهمترین هایش ، نشستن رودرروی رئیس جمهوری اسلامی ایران ، دکتر حسن روحانی است. اما او چه می خواهد به رئیس جمهور ایران بگوید؟

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ایران که حامل پیام ژاک روگ به دولت بوده ، در این باره می گوید:«این دیدار به خواست سازمان ملل است. کمیته بین المللی المپیک یکی از نهادهای عیر دولتی و عضو ناظر در سازمان ملل است که برای برنامه افق پیشرفت و توسعه پایدار ۲۰۳۰ ، از سوی رئیس UN مسئولیت یافته تا درباره نقش ورزش در توسعه پایدار دنیا تلاش کند. دیدار آقای باخ با رئیس محترم جمهور به این دلیل برنامه ریزی شده و اعتقاد مسئولان ملل متحد بر این است که با ورزش می توان گامی بلند به سوی توسعه پایدار برداشت.»
اما در این دیدار چه مسائلی مطرح می شود؟ کیومرث هاشمی می گوید:«انشالله اگر دیدار اتفاق بیفتد ، بیشتر در مورد مسائل کلان صحبت می شود و وارد جزئیات نخواهند شد چون دیدار خیلی فشرده است اما به طور قطع برای دنیا حرف زدن درباره ورزش با ایران بعد از حل تحریم ها بسیار مهم است. آقای باخ درباره توسعه سهم ایران در ورزش دنیا ، با توجه به استعدادهایی که داریم سخن خواهد گفت و البته درباره مسائلی که در سال های قبل حساسیت زا بوده هم شاید حرف های گذری به میان بیاید اما حساسیتی نیست.»
این دیدار تقریبا نهایی شده و عبدالحمید احمدی ، معاون وزیر ورزش درباره آن می گوید:«امیدوارم شخص رئیس محترم جمهور در طول سفر فشرده شان ، امکان این ملاقات را هم داشته باشند چون می توان گام های بزرگی را برای ورزش در این دیدار برداشت. بخصوص که در سال المپیک هم هستیم. به هر حال با افق پیش روی کشور بعد از حل مشکلات ورزش ، می توانیم جهشی چشمگیر هم در ورزش قهرمانی داشته باشیم و دنیا می خواهد در این باره با ما سخن بگوید. »
بحث های حاشیه ای اما جایی در این مسائل دارند؟ حساسیت هایی که سال قبل در مورد والیبال به راه افتاد یا مسائلی از این دست درباره بحران سازی های رژیم صهیونیستی در این نشست طرح می شود؟ احمدی می گوید:«این دیدار درباره مسائل کلان است. آقای باخ و تمام مسئولان عالیرتبه ورزش دنیا بخوبی با مسائل داخلی کشورها آگاهی دارند. برای مثال محدودیت های ما در این زمینه یک دهم کشورهای عربی نیست و آنها هم مشکلی از این بابت ندارند. این مسائل اصلا در دیدار به این مهمی طرح هم نمی شود.»
۴۱۴۱

آخرین مطالب این بخش اخبار ورزشی

علی پروین درگذشت / برگزاری مراسم تشییع زنده یاد علی پروین + عکس مراسم خاکسپاری استاد علی پروین برگزار شد. در این مراسم ابراهیم فیرزوی رئیس کمیته داوران فدراسیون به همراه محمد حسین خوشدل به نمایندگی از فدراسیون والیبال حضور پیدا...
سه هفته‌اي است كه بحث حضور رامين رضاييان در استقلال سوژه داغ رسانه‌هاست و حتي گفته مي‌شود منصوريان شخصاً با رامين تماس گرفته و خواستار حضور او در استقلال شده است. سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - 18:44 منبع : خبر...
گزیده اخبار ورزشی جمعه, ۳۰ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘باشگاه پرسپولیس در مورد ادعای سرمربی استقلال خوزستان طرح شکایت می‌کند خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس گفت:...
گزیده اخبار ورزشی امروز پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘محرومیت بازیکن تیم ملی فوتسال، در اولين بازى رسمى تيم ملى با ارسال نامه فیفا، محمدرضا سنگ...
  • ویژه ها