ذخیره‌سازی ۲۵۰۰ تن میوه شب عید در اردبیل

معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ذخیره‌سازی ۲ هزار و ۵۰۰ تن میوه مرغوب ایام پایانی سال و شب عید در استان اردبیل خبر داد.

عباس اسمعیلی عصر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان نیر اظهار داشت: این میوه‌ها از طریق باغات مشگین‌شهر و همچنین باغات مرکب استان مازندران تأمین و تهیه شده است و از ۲۵ اسفند ماه به بعد در استان اردبیل توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ذخیره‌سازی میوه شب عید از ظرفیت سردخانه‌ها و انبارهای استان استفاده شده به طوریکه خود شهرستان مشگین‌شهر به عنوان معین تأمین و نگهداری میوه شب عید به ویژه سیب تعیین شده است که در این زمینه اقدامات حمایتی خوبی را نیز از سوی مسئولان شاهد و ناظر هستیم.

اسمعیلی خاطر نشان کرد: یک‌هزار تن سیب از باغ‌های شهرستان‌های کوثر و مشگین‌شهر براساس قرارداد منعقده خریداری و ذخیره‌سازی شده و یک‌هزار و ۵۰۰ تن پرتقال مناسب نیز از باغات استان مازندران خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

این مسئول اضافه کرد: در ایام پایانی سال و در قالب ایستگاه‌های مختلف عرضه این محصولات شاهد توزیع آن در بین اهالی می‌باشیم که به نظر می‌رسد مشکلی از این بابت در سطح استان وجود نداشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود به ذخیره‌سازی گوشت و همچنین مرغ منجمد اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۲۰۰ تن گوشت قرمز و به میزان یک‌هزار و ۲۰۰ تن گوشت منجمد مرغ ذخیره‌سازی شده که در آستانه سال نو در مناطق مختلف استان عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با یادآوری اینکه بخشی از تأمین گوشت قرمز مورد نیاز از طریق واردات دام زنده تأمین شده است، بیان کرد: تاکنون ۵ هزار رأس دام زنده وارداتی به کشتار رسیده و گوشت آن نیز در بین مراکز عرضه توزیع شده است.

اسمعیلی به واردات ۲۳ هزار رأس دام زنده از کشورهای همسایه ارمنستان و گرجستان خبر داد و یادآور شد: استان اردبیل به عنوان استان معین در واردات دام زنده و کشتارگاه این استان نیز در کشتار و تأمین گوشت قرمز مورد نیاز منطقه شمال‌غرب کشور معرفی شده است.

وی گفت: در تأمین سایر مایحتاج مردم نظیر برنج و روغن با مشکل خاصی روبه‌رو نیستیم به طوریکه تاکنون ۲ هزار تن برنج نیز در این استان توزیع شده تا اهالی بتوانند مایحتاج خود را تأمین کنند.

اسمعیلی افزود: برخلاف برخی اظهار نظرها و نگرانی‌ها در مورد توزیع برنج، اعلام می‌کنیم که هیچ‌گونه محدودیتی در توزیع برنج از طریق فروشگاه‌های مجاز نداریم.

وی تصریح کرد: حدود ۷۰۰ هزار تن مواد اولیه روغن خام نیز به کارخانه‌های استان برای تولید روغن نباتی تحویل داده شده است.

اسمعیلی خاطر نشان کرد: این اقدام با هدف حمایت از مصرف‌کننده صورت گرفته تا روغن تولید شده با هشت درصد زیر قیمت بازار توزیع شود.

در ادامه این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان نیر در سخنانی اضافه کرد: تاکنون ۵۱ تن برنج در نیر توزیع شده و ۹۱ تن دیگر نیز به سرعت وارد بازار می‌شود.

میر فخرالدین زاهد با اشاره به مراقبت‌ها و نظارت‌های صورت گرفته از صنوف مختلف با هدف کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بها آنها بیان کرد: در دو ماه گذشته بیش از ۲ هزار مورد بازرسی از صنوف مختلف و واحدهای عرضه‌کننده کالا و خدمات انجام شده است.

وی در پایان یادآور شد: از این بازرسی‌ها با ۷۱ صنف متخلف که نسبت به تشکیل پرونده اقدام شده، برخورد صورت گرفته و برای ۵۰ پرونده تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی صادر شده است./فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید