دیر جراحی کردن امید ابراهیمی و جایگاه او در تیم ملی


امید ابراهیمی هافبک با تجربه تیم فوتبال استقلال تهران روز شنبه تحت عمل جراحی قرار گرفت و گفته می‌شود برای بازگشت به میدان به دو ماه زمان احتیاج دارد.

به نقل از مهر، سرانجام هافبک با تجربه تیم فوتبال استقلال تهران تن به عمل جراحی داد تا به درمان اساسی عضو آسیب دیده خود پرداخته و به احتمال قریب به یقین تا دو ماه آینده نیز به میدان باز می‌گردد. ابراهیمی در حالی تن به عمل جراحی داد که طی دو ماه گذشته سعی داشت با فیزیوتراپی و بدون جراحی خود را به شرایط ایده آل برساند.

همه چیز از دیدار آبی پوشان و پدیده آغاز شد. نهم اردیبهشت ۹۶ و هفته حساس بیست و نهم لیگ برتر. شاگردان منصوریان برای کسب عنوان نایب قهرمانی تلاش می‌کردند و خبر آمد استقلال قبل از آغاز بازی دست به یک تعویض اجباری زد. امید ابراهیمی هنگام گرم کردن احساس درد شدید کرد و این موضوع باعث شد قبل از سوت آغاز بازی، منصوریان به ترکیب اصلی‌اش دست زده و ابراهیمی را از بازی بیرون بکشد.

بعد از آن ابراهیمی به صورت «کجدار و مریز» در خدمت آبی‌ها بود. او آخرین بازی تیمش مقابل سپاهان را از دست داد تا به دیدارهای آسیایی آبی پوشان برسد. مقابل التعاون عربستان دقایقی به میدان رفت و در پیروزی آبی پوشان سهیم بود. علیرغم همه تلاش کادر پزشکی و فنی استقلال، ابراهیمی به حساس ترین دیدار فصل این تیم مقابل العین نرسید و بعد از آن در حالی که در نحوه درمان این بازیکن تردید بود، سرانجام تصمیم بر این شد که اولویت درمانی او با فیزیوتراپی باشد. با این حال، این درمان جواب نداد تا ابراهیمی در روز ۱۰ تیر خود را به تیغ جراح بسپارد.

از عمده‌ترین دلایلی که برای دیر جراحی کردن ابراهیمی می‌توان ذکر کرد، تیم ملی و شرایط او در این تیم بود. با شرایطی که کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایجاد کرده است، همه بازیکنان می‌دانند که نفراتی بسیار نزدیک به آنها در تیم سایه قرار دارند و کوچکترین لغزش، مصدومیت و یا هر علت دیگری که باعث دور شدن آنها از تیم ملی شود می‌تواند بهانه‌ای باشد برای تزریق یک نیروی جانشین به مردان کی‌روش. 

از سوی دیگر نظر کی‌روش هم این بود که حتی‌المقدور این بازیکن با تجربه بدون جراحی و با فیزیوتراپی آسیب دیدگی را پشت سر بگذارد. بعد از مصدومیت امید ابراهیمی، کی‌روش از او خواست تا درمان خود را زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی دنبال کند. اما با رایزنی‌های سه طرفه‌ای که بین کادر پزشکی استقلال، کادر پزشکی تیم ملی و ابراهیمی صورت گرفت، تصمیم بر آن شد که این بازیکن در کلینیک فیزیوتراپی استقلال درمانش را دنبال کند. هرچند این بیم وجود داشت که در صورت عدم بهبود این بازیکن تا بازی با العین و قرار نگرفتن در ترکیب ثابت استقلال، کی‌روش به همین دلیل روی نام ابراهیمی برای همیشه قلم قرمز بکشد.

قرار نگرفتن نام این بازیکن در لیست بعدی تیم ملی گرچه سئوال برانگیز بود، اما این توجیه بود که ابراهیمی و حتی غفوری دو ملی پوش استقلال به دلیل مصدومیت به این اردو دعوت نشده‌اند. اما قرار نگرفتن نام ابراهیمی در لیست ملی پوشانی که بعد از پیروزی بر ازبکستان و قطعی شدن صعود به جام جهانی روسیه میهمان رییس جمهور شدند حالا این بیم را بیشتر از همیشه ایجاد کرده که حتی در صورت بهبود کامل، ابراهیمی قادر به پس گرفتن جایگاه خود در تیم ملی نباشد به خصوص که در اولین بازی که او حضور نداشت، زوج علی کریمی و سعید عزت اللهی در مقابل ازبکستان عملکرد خوبی داشتند و قطعا در دو بازی دیگر و البته تشریفاتی تیم ملی نیز کی روش فرصت‌های دوباره و سه باره‌ای به این زوج جوان در مرکز خط میانی تیم ملی خواهد داد.

قطعا اگر امید ابراهیمی در بدترین حالت ممکن بعد از دیدار تیم باشگاهی اش مقابل العین جراحی می‌کرد، تاکنون درصد زیادی از مسیر بهبودی را طی کرده بود و نه تنها در تمرینات بدنسازی آبی پوشان شرکت می‌کرد و حتی به بازی‌های آتی تیم ملی هم به راحتی می‌رسید و جایگاهش نیز در تیم ملی به خطر نمی‌افتاد.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید