دیدار با دوتار نواز آشخانه‌ای/ تلاش برای حل مشکل بیمه هنرمندان کهنسال


عباس عظیمی، مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین دیدارش با هنرمندان پیشکسوت اینگونه توضیح داد: در مسیر بازگشت از خراسان رضوی و بعد از دیداری که با نور محمد درپور هنرمند شهیر موسیقی از خطه تربت جامی داشتم، به شهر آشخانه در نزدیکی بیرجند رفته و در این شهر با سهراب محمدی دوتارنواز و خواننده معروف این شهر که در منطقه بسیار محبوب است، دیدار کردم.


وی هدف خود از این دیدارها را نزدیکی بیشتر با هنرمندان سالخورده دانست و افزود: اصولا اینکه ما به عنوان موسسه هنرمندان پیشکسوت با چنین هنرمندانی دیدار کرده و از احوالات آنها با خبر باشیم جزو وظایف ذاتی ماست. من در این دیدارها مشکلات آنها را می‌شنوم و حتی‌المقدور آنها را رفع می‌کنم.


عظیمی خاطرنشان کرد: قصد داشتم در سفری که به خراسان شمالی، جنوبی و رضوی دارم با برخی دیگر از هنرمندان پیشکسوت این خطه نیز دیدار کنم ولی برف و باران شدیدی که آمد ما را از سفرمان عقب انداخت و برنامه‌هایمان را بهم ریخت.


وی این سفرها را در راستای تحقق شعار “ایران فقط تهران نیست و هنرمندان فقط چهره‌های شناخته‌شده نیستند” دانست و گفت: ما این شعار را مطرح کردیم و قصد داریم که آن را عملی کنیم. در کنار چهره‌های مطرح هنری که در تهران هستند، دیگر هنرمندان پیشکسوت که در شهرستان‌های سراسر ایران زندگی می‌کنند به توجه و رسیدگی به مسایلشان نیاز دارند.


مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در مورد حمایت از هنرمندان نیازمند شهرستان‌ها توضیح داد: ما دست خالی پیش این هنرمندان نرفتیم ولی مهم‌تر از مسائل مادی، مسائل روحی و معنوی است که هنرمندان دارند. این دیدارها در روحیه آنها تاثیر بسیاری می‌گذارد.


وی از پیگیری بیمه هنرمندان در این سفرها خبر داد و بیان کرد: اکثر این هنرمندان در سال‌های جوانی خود بیمه نشدند و اکنون نیز به خاطر بالا رفتن سن‌شان بیمه خوبی به آنها تعلق نمی‌گیرد که ما سعی داریم این موضوع را حل کنیم.


عظیمی در پایان سخنان خود گفت: بسیاری از این هنرمندان تکرار ناشدنی هستند و ما قصد داریم با برنامه‌ریزی مدون هنر و تجارب آنها را ضبط و ثبت و به نسل جوان منتقل کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید