دیدار استاندار اردبیل باسرمایه گذاران آب های معدنی استان

جلسه ای باحضور مدیران شرکت سهامی آب منطقه ای و مدیر عامل آبدرمانی ایرانیان سرعین در حضور استاندار اردبیل برگزار شد .

به گزارش اردبیل نیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت آب های گرم معدنی استان ، به ویژه سرعین و ضرورت حمایت از سرمایه گذاران این بخش گفت : بایستی باتعیین نرخ منطقی قیمت آب های گرم و ارایه راه کارهای مناسب برای قیمت گذاری تا یکصد سال دیگر ، زمینه مناسبی رابرای جذب سرمایه گذاری در استان فراهم نماییم تا سرمایه گذار نیز از سود آوری طرح خود مطمئن شود.
اکبر نیکزاد ادامه داد : در حال حاضر به لحاظ نبود شاخص مناسبی برای تعیین نرخ آب گرم واگذاری به سرمایه گذاران ، اغلب سرمایه گذاران نمی توانند برای سال های آتی برآورد دقیقی از سود دهی سرمایه خود داشته باشند و این عامل سبب می شود که سرمایه گذاری در طرح های استان به کندی پیش رود .
استاندار ادامه داد : برای حل این مشکل ، معاونت برنامه ریزی استانداری بایستی طی جلسه های کارشناسی و تخصصی، شاخص مناسبی را برای نرخ بلیت آب های گرم و هم چنین بهای آب واگذاری به طرح ها در یکصد سال آینده تدوین کند تا سرمایه گذار نیز با اطمینان خاطر بتواند سود آوری سرمایه گذاری خود را برآورد کند.
او تصریح کرد : این امر می تواند به رونق اقتصادی صنعت گردشگری استان کمک کند .
استاندار اردبیل باتاکید براین که ماموظفیم به سرمایه گذاران اطمینان خاطر ایجاد کنیم خاطر نشان کرد : از هر ایده ای که به تحقق این مهم کمک کند استقبال می کنیم .

در این جلسه با دستور استاندار اردبیل مقرر شد کارگروهی توسط معاونت برنامه ریزی استانداری و با حضور دستگاه های دخیل تشکیل و شاخص مناسبی برای تعیین بهای آب گرم واگذاری به طرح های سرمایه گذاری استان تدوین شود.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید