دو کشتی‌گیر اردبیلی در مسابقات جام قهرمانان ترکیه شرکت می کنند

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل گفت: دو کشتی‌گیر قهرمان اردبیلی در مسابقات جام قهرمانان کشتی کشور ترکیه به روی تشک می‌روند.

به گزارش اردبیل نیوز، سید علی گرمرودی افزود: وحید بیدار در وزن ۸۴ کیلوگرم و مجتبی ممی‌زاده در وزن ۹۶ کیلوگرم برای شرکت در جام قهرمانان ترکیه که به مدت سه روز در آنکارا برگزار می‌شود، انتخاب شدند.

وی گفت: مجتبی ممی‌زاده که هم‌اکنون عضو تیم جوانان است در بازنگری‌های نهایی عنوان نخست را به دست آورد و وحید بیدار نیز با نظر کمیته فنی در اردوی تیم ملی حضور یافت و در ارزیابی‌ها هر دوی این قهرمانان برای شرکت در مسابقات جام قهرمانان کشتی ترکیه انتخاب شدند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این کشتی‌گیران، افشین بیابانگرد کشتی‌گیر بنام و قهرمان استان اردبیل برای شرکت در مسابقات آسیایی کشتی فرنگی در رده بزرگسالان عازم هندوستان می‌شود.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل اظهار داشت: در رده نوجوانان نیز کنعان‌پور و دژبانی به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور دعوت شده‌اند. به جایگاه کشتی در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: با وجود این که در سال‌های گذشته با افت این رشته در استان مواجه بودیم با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم به ارتقای جایگاه کشتی در استان کمک کنیم و امروز می‌توان ادعا داشت کشتی استان اردبیل در حد طبیعی قرار دارد.

وی از اختصاص سالن‌هایی در استان برای تمرینات کشتی خبر داد و گفت: در روستای نیار گلمغان، سلمان‌آباد و آراللوی بزرگ با استمرار مسابقات کشتی سعی در ارتقای جایگاه این ورزش در بین ورزشکاران داریم.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل از تدوین برنامه‌ها مشخص و منسجم برای بالا بردن سطح کشتی استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت: با تشکیل کمیته‌ها و برنامه‌های مدون امیدواریم تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه نتیجه‌بخش بوده و جایگاه کشتی استان اردبیل را ارتقا دهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید