دو استقلال را در این فصل شاهد بودیم/ جام دوم این فصل قطعا آبی است

0
307


پیشکسوت آبی پوشان گفت: این تیم کنونی استقلال استحقاق و ظرفیت رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیا را دارد اما برای بالاتر رفتن در این مسابقات باید تقویت شود.

رضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در فصل جاری دو استقلال را شاهد بودیم. پیش از شفر و پس از شفر. این دو تیم ماهیت شان کاملا با هم تفاوت داشت. استقلال شفر هرچه جلوتر آمد مدرن تر بازی کرد و بهتر نتیجه گرفت. این اواخر آبی پوشان فراتر از ایران بازی کردند و چهره‌ای به مراتب بهتر نسبت به تیمی که قهرمان شد را ارائه دادند.

وی افزود: آبی پوشان مقابل سپاهان بازی متفاوتی را ارائه دادند. در این بازی سپاهان خیالش بابت سقوط راحت شده بود و بدون دغدغه بازی کرد اما استقلال هنوز درگیر رقابت فشرده در بالای جدول بود و این موضوع اجازه نداد تا آن بازی همیشگی این تیم را شاهد باشیم.به خصوص در نیمه دوم. این اتفاق برای ذوب آهن هم افتاده بود و آنها هم مقابل نفت نتوانستند اقتدار گذشته شان را نشان دهند و برابر تیمی که سقوط کرده بود پیروزی خفیفی به دست آوردند. در حالی که پیش از آن انتظار می‌رفت یک پیروزی ساده و پر گل انتظار ذوب آهن را بکشد.

کاپیتان سابق آبی پوشان در ادامه بیان داشت: بهرحال لیگ برای ما به پایان رسید و الان باید تمرکز کافی برای فینال جام حذفی باشد. گرچه خونه به خونه لیگ یکی است اما این تیم از خیلی از تیم های لیگ برتری بهتر و پر مهره تر است. وقتی همین تیم در جام حذفی چند تیم لیگ برتری را حذف کرده یعنی تیم خوبی است که به فینال رسیده و دست کم گرفتن این تیم به نوعی خودزنی محسوب می شود. حتما شفر بازیکنانش را نسبت به این بازی و حریف شان توجیه کرده و مانع از غلبه غرور کاذب به بازیکنانش شده است.

حسن زاده سپس با اشاره به دیدار آبی پوشان با ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا خاطر نشان ساخت: ذوب آهن یک تیم خوب ایرانی در آسیا است که بیشتر از بضاعت و انتظاری که از آن می رود بازدهی دارد و بخش عمده‌ای از آن به امیر قلعه نویی و ظرفیت‌های انفرادی او باز می‌گردد. اما واقعا حیف شد که دو تیم ایرانی در این مرحله از بازی‌ها به هم برخورد کردند و این منجر به حذف زود هنگام یک تیم ایرانی از آسیا می‌شود. 

مدافع پیشین آبی پوشان در خصوص نتیجه احتمالی این بازی گفت: تنها نکته‌ای که می‌توانم در خصوص این بازی بگویم این است که استقلال دیگر آن استقلال دو سه ماه پیش نیست که در اصفهان مغلوب ذوب آهن شد. این دیدار کاملا متفاوت است و به نظر من استقلال به مراتب شانس بیشتری از ذوب آهن برای صعود به مرحله بعدی دارد.

وی در ادامه بیان داشت: بضاعت استقلال تا رسیدن به چهار تیم برتر آسیا خوب است و کفاف رسیدن به این مرحله را می‌دهد. اما برای عبور از این مرحله و رسیدن به فینال و قهرمانی آسیا بضاعت ما کافی نیست و باید این تیم تقویت شود. به خصوص در خط دفاعی و بازیکنانی در خط میانی که خلاقیت بیشتری داشته باشند.

پیشکسوت آبی پوشان در توضیح این مطلب خود بیان داشت: ما در خط میانی بازیکن خلاقی مثل داریوش شجاعیان را داریم. اما انتظار از شجاعیان بیشتر از این است که تاکنون از او دیده‌ایم. به نظر می‌رسد او قدری به حاشیه رفته و اخراج شدنش در بازی آخری که برای تیم کرد نشان می داد که تمرکز کافی را ندارد. اگر شجاعیان نتواند نقش محوری تری در تیم ایفا کند باید یک هافبک خلاق با قابلیت محوری شدن به خط میانی تیم برای مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا اضافه شود.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید