«دون کیشوت و دلی دومرولون کورپوسو» در اردبیل

بازخوانی مجموعه داستان «دون کیشوت و دلی دومرولون‌ کورپوسو»اثر صالح عطایی با حضور گسترده فعالان عرصه داستان‌نویسی و ادبیات استان در حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

اردبیل نیوز: در ابتدای این مراسم که صبح امروز برگزار شد، مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل استقبال پرشور اهالی داستان‌نویسی استان را از مراسم بازخوانی مجموعه داستان «دون کیشوت و دلی دومرولون کورپوسو» خوشایند عنوان کرد.

توحید دلاورقوام گفت: حوزه هنری در انجام رسالت خود سعی می‌کند چنین برنامه‌هایی را تقویت کند تا علاقمندان عرصه داستان‌نویسی و ادبیات بتوانند از این فضا استفاده کنند.

وی افزود: هر چقدر این برنامه‌ها تقویت شود ذوق، استعداد و قریحه نویسندگان ارتقا یافته و بستر و زمینه تحولی روحی و روانی نیز بهتر از هر زمان دیگر فراهم می‌آید.

در این نشست حسین فیض، ‌ابراهیم عادل‌نیا، محمود مهدوی، مهدی نظری، علی نوری و فاطمه مصباح از منتقدان ادبی و نویسندگان فعال استان در یادداشت‌های جداگانه‌ای اثر «دون کیشوت و دلی دومرولون کورپوسو» را اثری ساختارگریز با فروپاشی و خالی از وحدت موضوع، زمان و مکان عنوان کرده و بیان داشتند: صالح عطایی جزو معدود نویسندگانی است که وحدت‌های اسطوره‌ای را به هم می‌ریزد.

منتقدان ادبی استان با بیان اینکه مجموعه «دون کیشوت و دلی دومرولون کورپوسو» سکون ندارد، تصریح کردند: آثار عطایی به تبعیت از آثار پست مدرن مملو از هجو است.

صالح عطایی نیز خالق این اثر ضمن خواندن یکی از داستان‌های کوتاه این مجموعه، به جادوی کلمات و نقش آنها در زندگی شخصی خود اشاره کرد و اظهار داشت: احساس ارتباطی نزدیک و علاقمندی به ترکیب کلمات سبب ورود و فعالیتم در حوزه داستان شده است.

تجلیل از صالح عطایی از سوی حوزه هنری استان اردبیل برنامه پایانی این نشست چهار ساعته بود.

خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید