10.1 C
Tehran
پنجشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی ده رکوردی که پرسپولیس در کرمان شکست/تاریخ ورق خورد

ده رکوردی که پرسپولیس در کرمان شکست/تاریخ ورق خورد

پرسپولیس با برتری شش بر صفر مقابل مس کرمان رکوردهای بسیار زیادی را در تاریخ فوتبال پرسپولیس و حتی رقابت های لیگ برتر شکست.

سایت گل- برتری شش بر صفر شاگردان علی دایی در بازی خارج از خانه مقابل مس کرمان با شکسته شدن بسیاری از رکوردها و ثبت آمارهای جدید در تاریخ فوتبال پرسپولیس و همچنین رقابت های لیگ برتر همراه بود.

 

۱- بهترین برد خارج از خانه تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر

 برتری شش بر صفر سرخپوشان مقابل مس در کرمان بهترین برد خارج از خانه پرسپولیس در رقابت های لیگ فوتبال حرفه ای بود. پرسپولیس تاکنون با این تفاضل گل هیچی تیمی را در خارج از خانه مغلوب نکرده بود. پرسپولیس در رقابت های لیگ آزادگان موفق شده بود تیم ذوب آهن را با نتیجه شش بر یک در اصفهان شکست دهد.

 

۲– بهترین برد تاریخ پرسپولیس در لیگ

 برتری شش بر صفر شاگردان دایی مقابل مس کرمان پس از برتری هشت بر دو مقابل پگاه بهترین برد تاریخ پرسپولیس در رقابتهای لیگ برتر حرفه ای محسوب می شود. پرسپولیس در بازی های خانگی هم نتوانسته بود با بیش از این تعداد گل حریفان خود را در لیگ برتر مغلوب کند. پرسپولیس پیش از این تیم پگاه گیلان را با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب کرده بود اما آن بازی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد و از آنجا که پرسپولیس در خارج از خانه توانسته همچون بازی با پگاه با تفاضل گل مثبت ۶ ، بدون گل خورده و البته در خارج از خانه حریف را مغلوب کند به نوعی گفت که پرسپولیس در تاریخ لیگ حرفه ای همچون بازی با پگاه بهترین نتیجه تاریخش را به ثبت رسانده است. پرسپولیس فصل گذشته نیز تیم پیکان را با نتیجه شش بر صفر مغلوب کرد اما آن بازی نیز در ورزشگاه آزادی برگزار شد در حالی که روز جمعه این هفته پرسپولیس در کرمان و خارج از خانه حریفش را با شش گل شکست داد. سرخپوشان همچنین در اردیبهشت سال ۸۴ نیز تیم پگاه گیلان را با نتیجه شش بر صفر شکست داده بودند. همچنین پرسپولیس در سال ۷۳ توانسته بود تیم شاهین بوشهر را با نتیجه ۱۰ بر ۳ شکست دهد که آن بازی در رقابت های لیگ آزادگان برگزار شد نه لیگ حرفه ای.

 

۳- بهترین برد امسال رقابت های لیگ برتر:

 برتری پرگل سرخپوشان مقابل مس کرمان بهترین نتیجه کل رقابت های برگزار شده فصل جاری لیگ برتر محسوب می شود. پیش از این تیم داماش توانسته بود در یک بازی پرگل تیم ذوب آهن را با نتیجه پنج بر یک مغلوب کند اما برتری شش بر صفر پرسپولیس مقابل مس این رکورد را هم شکست و بهترین برد مسابقات امسال به نام پرسپولیس به ثبت رسید.

 

۴- بهترین برد دایی:

پیروزی خیره کننده پرسپولیس مقابل مس بهترین برد علی دایی در رقابت های لیگ حرفه ای محسوب می شود. دایی در پرسپولیس برد با پنج گل برابر نفت تهران و پیکان را تجربه کرده بود اما شاگردان او مقابل مس کرمان شش گل به ثمر رساندند تا رکورد قبلی سرمربی خود را شکسته باشند.

 

۵- رد پای دایی در بردهای تاریخی به عنوان بازیکن و مربی:

در چهار نتیجه تاریخی پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر در دو بازی ردپای علی دایی دیده می شود. دایی در بازی مقابل مس کرمان سرمربی پرسپولیس بود و در برتری ۸ بر ۲ مقابل پگاه گیلان چهار گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

 

۶- شش گل شش گلزن:

برای دومین بار در تاریخ فوتبال پرسپولیس شاهد آن بودیم که شش گل پرسپولیس را شش بازیکن به ثمر رساندند. سالی که پرسپولیس با نتیجه شش بر صفر تیم پگاه گیلان را شکست داد نیز این اتفاق رخ داده بود.

 

۷- بهترین برد یک تیم در کرمان:

 هیچ تیمی در تاریخ رقابت های لیگ برتر نتوانسته بود در کرمان به برتری شش بر صفر دست یابد. تیم مس کرمان پیش از این شش بر دو و با مربی گری پرویز مظلومی بازی را به تیم استیل آذین واگذار کرده بود اما نتیجه ای که در بازی این هفته پرسپولیس و مس به ثبت رسید بهترین برد یک تیم در کرمان را رقم زد.

 

۸- بدترین باخت تاریخ پرویز مظلومی:

 پرویز مظلومی که در بازی مقابل پرسپولیس پس از اخراجش بنابر گزارش برخی خبرگزاری ها عدد ۴ را به هواداران نشان داده بود بدترین باخت تاریخ خود را تجربه کرد. البته مظلومی در دربی سال ۱۳۵۲ که منجر به باخت شش بر صفر تاج(استقلال) مقابل پرسپولیس شده بود به عنوان بازیکن نیمکت نشین نظاره گر شکست تاریخی همبازیانش بود و بعد از ۴۰ سال تاریخ دوباره برای او تکرار شد هر چند که شاید مظلومی بدترین باخت عمرش را شکست در دربی ده دقیقه ده نفره و با نتیجه سه بر دو در حالی که استقلال با دو گل از پرسپولیس پیش بود بداند. مظلومی پیش از این با مس برابر استیل آذین و با آلومینیوم برابر فجرسپاسی نیز دریافت شش گل را تجربه کرده بود.

 

۹- بدترین باخت تاریخ مس:

 تیم مس کرمان حتی در بازی های خارج از خانه هم با چنین نتیجه ای بازی را به حریفان خود واگذار نکرده بود تا در این دیدار شش گل دریافت کرد و بدترین باخت تاریخ این تیم توسط پرسپولیس به ثبت رسیده باشد.

 

۱۰- اولین برد پرسپولیس در کرمان درلیگ حرفه ای:

پرسپولیس در رقابت های لیگ حرفه ای موفق به برتری و کسب سه امتیاز مقابل مس در کرمان نشده بود اما این طلسم با درخشش سرخپوشان شکست شد و پرسپولیس طلسم ناکامی هایش در کرمان را با یک برد تاریخی جشن گرفت. تیم فوتبال پرسپولیس در سال ۱۳۶۷ تیم شهرداری کرمان را با نتیجه دو بر هیچ و در رقابت های جام حذفی مغلوب کرده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید