خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها دهه فجر باید ظرفیت هنر ارزشی اسلامی را متجلی کند

دهه فجر باید ظرفیت هنر ارزشی اسلامی را متجلی کند

۰
دهه فجر باید ظرفیت هنر ارزشی اسلامی را متجلی کند

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: دهه فجر بهترین فرصت است تا هنر اصیل اسلامی همراه با حفظ ارزش‌های دینی و مکتبی تجلی واقعی پیدا کرده و مردم از ثمرات آن بهره بگیرند.

ساسان ناطق عصر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه فجر در حوزه هنری استان اردبیل اظهار داشت: در قالب کمیته‌های مختلف فرهنگی، هنری و مذهبی، دینی برنامه‌ریزی‌های متنوعی برای ایام دهه فجر و گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب صورت گرفته است که در حوزه هنر اسلامی نیز مصمم هستیم در قالب نمایشنامه‌ها، پخش فیلم‌های انقلابی و همچنین برپایی نمایشگاه‌های مختلف از این سرمایه عظیم صیانت و دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب هنر ارزشی و اصیل ما آمیخته به مفاهیم متعالی اسلامی، انسانی شد به طوریکه امروز در عرصه‌های مختلف شاهد به شکوفایی نشستن عرصه هنر فاخر همراه با معنویت و گرایش به دینداری هستیم.

ناطق خاطر نشان کرد: در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب حرکت‌های خوبی هم از جهت نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری در تجلی هنر اسلامی و معنوی در استان اردبیل صورت گرفته که همچنان تلاش می‌کنیم تا این حوزه‌ها تقویت شود.

این مسئول اضافه کرد: ‌در حوزه سخت‌افزاری ساخت مجموعه‌های فرهنگی، هنری در قالب ارزشی و دینی آغاز شده به طوریکه فاز اول مجتمع فرهنگی، هنری باغ عارف اردبیل در مناسبت پیش رو به بهره‌برداری می‌رسد.

وی علت طولانی شدن اجرای این پروژه را در مدت ۹ سال تأمین نشدن اعتبار و غفلت از برخی مؤلفه‌ها در تزریق و تأمین منابع حمایتی توصیف کرد و ادامه داد: تکمیل این پروژه می‌تواند بخشی از نیاز توسعه فضاهای فرهنگی استان را تلطیف کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس حوزه هنری اردبیل بیان کرد: با پیگیری‌های مختلف و در قالب پروژه مهر ماندگار فاز اول این مجموعه فرهنگی، دینی به بهره‌برداری می‌رسد و انتظار ما این است که با توجه مسئولان کشوری و استانی بتوانیم به تجهیز امکانات و وسایل مورد نیاز آن اقدام کنیم تا حوزه هنری استان بتواند در این ساختمان مستقر شود.

ناطق با یادآوری اینکه ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است، گفت: ‌در دو سال اخیر این پروژه تحرکی جدی داشته و انتظار می‌رود از محل منابع اعتباری سفرهای استانی نسبت به تأمین اعتبار و مجهز شدن این فضا اقدام لازم صورت بگیرد تا بتوانیم بهتر و شایسته از این فضای شکل گرفته استفاده کنیم.

وی افزود: حوزه هنری برنامه‌های نرم‌افزاری را نیز در طول سال اجرا می‌کند که نمونه‌هایی از آن را می‌توان در قالب نمایشنامه‌ها، تدوین و چاپ کتب و دیگر موضوعات و محوریت کارها خلاصه کرد که متناسب با برنامه‌ریزی‌ها این فعالیت‌ها صورت می‌گیرد.

مطلب قبلی ذخیره‌سازی ۲۵۰۰ تن میوه شب عید در اردبیل
مطلب بعدی نمایشگاه خانه مدرن در اردبیل گشایش یافت
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید