دل پرخون یک‌نماینده از بالابودن سن‌هاشمی!

یکی از نمایندگان مجلس که این روزها بیشترین فعالیت علیه کاندیداتوری آیت الله هاشمی را بازی می‌کند، «محمد دهقان» است که هر روز با رسانه های اصولگرا مصاحبه و از بدی و مضرات بالا بودن سن او سخن می‌راند.

اردبیل نیوز: این عضو هیات رئیسه مجلس در تازه ترین اظهاراتش علیه کاندیداتوری هاشمی؛ در گفتگو با مهر با بیان اینکه مجلس تا کنون سه بار مصوب کرده است کاندیداهای ریاست‌جمهوری نباید بیشتر از ۷۵ سال باشد و افرادی که سنشان بالاتر از این مقدار است حق ثبت نام در انتخابات را ندارند گفت: آخرین بار در ابتدای مجلس هشتم این موضوع به تصویب مجلس رسید اما شورای نگهبان با این نظر که اختیار تشخیص شرایط اصل ۱۱۵ به صورت اختصاصی با شورا است این مصوبه را تایید نکرد.

به نقل از بهار نیوز: وی اظهار داشت: تصمیم گیری راجع به اصل ۱۱۵ با توجه به بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی به صورت اختصاصی با شورای نگهبان است به همین خاطر سه بار مصوبه مجلس برای شرط سنی کاندیداهای ریاست جمهوری مورد تایید قرار نگرفت. نماینده طرقبه و چناران در ادامه افزود: بعد از رد این مصوبه توسط شورای نگهبان در مجلس هشتم،در مذاکره ای که با برخی اعضای شورای نگهبان داشتم دریافتم که شورا این نظر مجلس را قبول دارد و میخواهد این نظر را ازطریق آیین نامه شورای نگهبان اعمال کند.

وی با بیان این که اگر شورای نگهبان این آیین نامه را کمی زودتر از این تهیه می‌کرد امروز کسانی که سنشان بیشتر از ۷۵ سال است و توانایی اداره کشور در پست بسیار مهم قوه مجریه را ندارند برای انتخابات ثبت نام نمی کردند. دهقان اظهار داشت: مصوبه مجلس در خصوص شرط سنی کاندیداها در بسیاری از کشورهای دنیا پذیرفته شده است و افراد مسن سکان مدیریت پرمشغله اجرایی کشور را به دست نمی‌گیرند بلکه از خدمات افراد با تجربه و کهنسال بیشتر در اتاق های فکر استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید