دعوت ادینهو به تیم ملی ایران

سرپرست کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال گفت: بازیکن برزیلی مس طبق مقررات با توجه به اینکه بیش از ۵ سال است در ایران حضور دارد می‌تواند در تیم ملی بازی کند.

هوشنگ نصیرزاده  اظهار داشت: بر اساس مقررات بین‌المللی فوتبال فردی می‌تواند عضویت تیم ملی یک کشور را داشته باشد که در آن کشور یا به دنیا آمده باشد یا پدر و یا مادر و پدربزرگ یا مادربزرگ او در آن کشور به دنیا آمده باشند.

وی ادامه داد: همچنین اگر فردی بعد از سن ۱۸ سالگی ۵ سال در آن کشور حضور داشته باشد با توجه به قوانین فیفا می‌تواند عضویت تیم ملی آن کشور را داشته باشد. با توجه به این موضوع ادینهو بازیکن برزیلی مس مشمول ماده ۱۷ مقررات است که در ۳۰ ماه می ۲۰۰۸ در پنجاه و هشتمین کنگره فیفا در سیدنی استرالیا به تصویب رسیده است.

سرپرست کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال می‌تواند برای اینکه ادینهو در تیم ملی بازی کند اقدام کند و از او در این زمینه استفاده کند از آنجایی که او ۵ سال حضورش در ایران کامل شده برای حضور در تیم ملی مشکلی ندارد و نیازی به بررسی وضعیت ملیت او نیست. علاوه بر ادینهو سایر بازیکنان خارجی نیز که چنین شرایطی دارند می‌توانند از این مقررات استفاده کنند.

به گزارش دانا، نصیرزاده افزود: این قانون شامل بازیکنان خارجی می‌شود که در لیگ ایران حضور دارند یعنی این احتمال وجود دارد که از سال آینده مقرراتی تصویب شود که بازیکنان خارجی که بیش از ۵ سال در ایران حضور دارند به عنوان بازیکن خارجی به حساب نیایند و مانند بازیکن داخلی نقل و انتقال یابند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید