دشمن درصدد ترویج فرهنگ غربی در جامعه است


به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های نمازجمعه این هفته بناب که درمصلای اعظم این شهرستان اقامه شد، با تشریح آیه ۱۱۳ سوره هود اظهارکرد: خداوند دراین آیه به یکی از اساسی ترین برنامه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی نظام عقیدتی اشاره می کند و دراین آیه تأکید شده است که«مسلمانان نباید به جباران و ستمگران اعتماد کنند.»


وی افزود: جامعه مترقی، پیشرو و پیشرفته باید خودش مستقل باشد و روی پای خود بایستد!


امام جمعه بناب همچنین با بیان اینکه تکیه و اعتماد به ظالم و ستمگر جز بدبختی و بردگی نتیجه ای نخواهد داشت؛ تأکید کرد: اسلام دین مذاکره، دین معامله و اسلام دین محبت است و باید با جوامع غیر مسلمان روابط تجاری، اقتصادی، علمی و صنعتی داشته باشد و براساس حفظ استقلال جامعه ارتباط داشته باشد.


باقری بنابی گفت: آنچه امروز مهم است و متأسفانه اتفاق افتاده و هویت اسلامی را تهدید می کند، هجمه فرهنگی است و فرهنگ ها و رسم و رسوم عجیب وارداتی بلاد کفر و تمدنهای کاذب به جوامع مسلمانان راه یافته است!


خطیب جمعه بناب سپس با اظهارنگرانی شدید از هجمه های فرهنگی علیه نظام جمهوری اسلامی توسط دشمنان نظام گفت: روزگاری پیش آمده که تمام سعی و تلاش و هم و غم بیگانگان این است که ملتها را وابسته کرده و آنها را اسیرکنند و جهان اسلام را به زنجیر بکشند و با تهی کردن ملتها مخصوصاً جوانان ملت ایران را از ما بگیرند وتمام غربی ها و شیاطین دنیا سعی می کنند جوانان ما را عیاش کنند و ابالی گری بوجود آورند و تمام ملتها را از مردانگی بیندازند.


حجت الاسلام باقری بنابی درادامه با انتقاد ازترویج منشهای غربی درجامعه بخصوص درزمینه سبک زندگی و نامگذاری فرزندان تصریح کرد: متأسفانه درخیلی بخشها نیز موفق شدند و اینها برنامه دشمن است. آنها بسیاردقیق و ظریف روی جلد دفتردانش آموزان، اسباب بازی ها، فیلمهای کارتونی مخصوص خردسالان وسریالهای تکان دهنده کار می کردند!


وی اضافه کرد: همانطوری که ما برای پیشرفت و توسعه کشور خود چشم انداز۲۰ ساله طراحی کرده ایم، دشمنان نیز برای شکست دادن این ملت چشم انداز ۳۰ ساله طراحی کرده اند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به اظهارات اخیر مقام معظم رهبری که «اقدامات فرهنگی دشمن بزرگترین خطراست»؛ افزود: تمام اطراف کشور ما مرز است و مشروبات الکلی را سرازیرکشور نموده و نیروهای انتظامی تنها بخشی ازآن را کشف می کنند. مفت و مجانی بصورت بیمه شده آن را وارد کشور می کنند.


وی اضافه کرد: کاشت، داشت و برداشت دهها تن مواد مخدر در افغانستان امروز به دهها هزار تن افزایش یافته است و اینها همه نشانگر این است که دشمن حساب شده برای تهی کردن جوانان ما برنامه دارد.

باقری بنابی تأکید کرد: اگر مسئولان و آحاد ملت دیر بجنبند، کار از کار خواهد گذشت!


وی یادآورشد: امروز سهل انگاری و کتمان کاری هیچ دردی را دوا نمی کند و ارائه آمارهای تشریفاتی امروز درمان کننده دردها نیست!


امام جمعه بناب خطاب به مردم اظهارکرد: آیا می دانید امروزه به مجالس ما چه چیزی راه یافته است؟! درشب نشینی های ما و مجالس و محافل ما مواد مخدر بصورت رسمی مورد استفاده قرار می گیرد و این بزرگترین تهدید برای کشور است.


وی تصریح کرد: دشمن با این ترفندها یک ملت را به تباهی می کشاند!


حجت الاسلام باقری بنابی هشدارداد: اگرما چشم انداز بیست ساله کشور را داریم، دشمن نیز برای ساقط کردن ما چشم انداز ۵۰ ساله دارد و بدون اینکه خونریزی و جنگی راه بیندازد، یک کشور را تصاحب می کند!


خطیب جمعه شهرستان بناب درخاتمه سخنان خود عنوان کرد: دشمن در مرام ناحق خود جدی است، ولی ما در مسیر حق و خدایی متأسفانه متفرق و بی تفاوت هستیم و این مصیبت کمی نیست! دشمن با اتفاق نظر از ظرفیت های خود بهره می برد، ولی متأسفانه ما به ظرفیت های خود توجهی نداریم و شخصیت های خود را یکی پس از دیگری تخریب می کنیم و این چه بلایی است که جامعه ما را فرا گرفته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید