»   وبگردی آزاد  »   دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۷

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

به گزارش مجله اینترنتی ملکانه؛ گزارش نشریه مطالعات کودک و خانواده تیراندازی‌هایی را که در آنها یک فرد مهاجم دست‌کم 4 نفر را به ضرب گلوله کشته و نیز کشتار کودکان 5 تا 18 سال در مدارس آمریکا از سال 1940 را مورد بررسی قرار داده است.

این تحقیق تیراندازی‌های دسته‌جمعی و نیز تیراندازی در دانشگاه‌های آمریکا را در بر نمی‌گیرد.

در این گزارش آمده است: هیچ تیراندازی مرگباری تا سال 1940 که در آن یک دانش‌آموز دبیرستانی پیش از اقدام به خودکشی مدیر منطقه و دو تن از معلمان و چند نفر دیگر را کشته است، مطابق با معیارهای این تحقیق وجود ندارد.

بر اساس این گزارش دهه 1990 شاهد افزایش چشمگیری در تیراندازی در مدارس آمریکا بوده و 36 نفر در 13 مورد تیرانداری جان خود را از دست داده‌اند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر


بیشتر بخوانید: کشوری که تیراندازی‌های مرگبار و خونین در آن امری بسیار عادی است! + تصاویر


این در حالی است که در فاصله سال‌های 2000 تا 2018 بر اساس یافته‌های این گزارش 66 نفر در 22 مورد تیراندازی مرگبار در مدارس آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

این آمار بسیار بالاتر از تیراندازی‌های مرگ‌بار در فاصله سال‌های 1940 تا 1999 در مدارس آمریکا است که در 22 مورد تیراندازی 55 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

«آنتونیس کاتسیانیس» از دانشگاه «کلمسون» که مدیریت این تحقیق را بر عهده داشته در این باره می‌گوید: ما در 18 سال گذشته شاهد مرگ‌های بیشتری در ارتباط با تیراندازی در مدارس آمریکا در مقایسه با تمامی قرن 20 بوده‌ایم.

کاتسیانیس می‌گوید: یک روند هشدار دهنده این است که عوامل تیراندازی‌های 18 سال اخیر در بیشتر موارد نوجوانان بوده‌اند که این امر نشان می‌دهد در حال حاضر دستیابی آنها به سلاح بسیار راحت‌تر است و نوجوانان بیشتر از مسائل مربوط به سلامت روانی یا محدودیت مهارت در حل و فصل بحران‌ها رنج می برند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

این گزارش نشان می‌دهد که 60 درصد از تیراندازی‌های مرگ‌بار مدارس آمریکا در قرن بیستم به وسیله نوجوانان انجام شده و این در حالی است که در قرن جاری میلادی عامل 77 درصد از این تیراندازی‌ها در مدارس آمریکایی نوجوانان هستند.

در گزارش نشریه مطالعات کودک و خانواده به عنوان نتیجه‌گیری تحقیق آمده است: خشونت با سلاح یک موضوع‌ همه‌گیر در آمریکا است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

این نشریه همچنین خواستار بررسی پیشینه در صدور مجوز حمل سلاح و نیز حمایت گسترده در بررسی مسائل مربوط به سلامت روانی شده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

تیراندازی در مدارس آمریکا تنها کسری از 30 هزار مرگ‌ومیر سالانه در آمریکا بر اثر خشونت با سلاح است.

اخیرا تیراندازی در دبیرستان «پارکلند» در ایالت فلوریدا به کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شد که این تیراندازی موجب شکل‌گیری اعتراضات زیادی به قوانین حمل سلاح در آمریکا شد.

طی ماه‌های گذشته هزاران نفر از دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به قوانین مربوط به حمل سلاح در این کشور تظاهرات برپا کردند و خواستار تغییر این قوانین شدند.

در حالی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان در سراسر آمریکا با برپایی این تظاهرات خواستار ایجاد تغییر در قوانین مربوط به آزادی حمل سلاح هستند رئیس جمهور آمریکا مسلح کردن معلمان در مدارس را راهکار پایان دادن به این نوع‌ خشونت‌ها در مدارس پیشنهاد داده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

ماه فوریه ترامپ طی نشستی با بازماندگان تیراندازی مرگبار اخیر در یکی از مدارس فلوریدا اعلام کرده که مسلح کردن معلمان و دیگر کارکنان مدارس می‌تواند از وقوع چنین تیراندازی‌هایی جلوگیری کند.

این اظهارات ترامپ اعلام حمایت از ایده‌ای است که لابی قدرتمند طرفداران حمل سلاح در آمریکا (انجمن ملی سلاح) پشتیبان آن هستند.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی و تحقیقات انجام شده «انجمن ملی سلاح» (National Rifle Association) که یک سازمان آمریکایی برای ترویج مالکیت سلاح‌های گرم و آموزش نحوهٔ استفاده از آن در آمریکا است هدیه‌ای بالغ بر 30 میلیون دلار به کمپین انتخاباتی ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی سال 2016 پرداخت کرده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

این در حالی است که بعد از حادثه تیراندازی در مدرسه «ساندی‌هوک» که حدود 20 قربانی گرفت، ترامپ موضع‌گیری شدیدی در برابر رئیس جمهور وقت باراک اوباما گرفت و وی را مورد انتقاد قرار داد اما پس از ورود به کاخ سفید، دونالد ترامپ که مزایده کاخ سفید وی از سوی «انجمن ملی سلاح» برنده شد، خود را در موقعیت یکی از طرفداران قانون «حق نگهداری و حمل سلاح» قرار داد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

افزایش سریع تیراندازی در مدارس آمریکا طی دو دهه گذشته

 

 

آخرین مطالب این بخش وبگردی آزاد

آزاده نامداری با انتشار عکسی از خود در صفحه اینستاگرام خود با انتقاد از بی مهری تلویزیون نسبت به خود نوشت: سلام خواستم بنویسم رفقا،شک کردم در رفیق بودنمون،راستش باخودم این روزا فکر میکنم زندگی هرچیز قشنگی داشت...
استقلالی‌ها برای بازی با نساجی مازندران راهی قائمشهر شده‌اند که یک عکس حاشیه ساز از آنها منتشر شده است. عکس منشوری که کانال استقلال منتشر کرد! کانال رسمی باشگاه استقلال تهران عکسی عجیب از سفر این...
آزاده نامداری مجری ۳۳ ساله کشورمان عکس جدیدی از دخترش گندم را منتشر کرد. عکس جدید گندم دختر آزاده نامداری آزاده نامداری بازیگر و مجری کشورمان عکس جدیدی از دخترش را منتشر کرد. این مجری ۳۳...
این شب‌ها حاج مهدی سماواتی در هیئت بیت المهدی برای مستمعین روضه خوانی‌ می‌کند. حاج مهدی سماواتی پای دیگ نذری The post مداح مشهور پای دیگ نذری appeared first on سایت سرگرمی و تفریحی...


  • فیلم سینمایی خانه دختر