دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر
[ad_1]

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویربه گزارش مجله اینترنتی ملکانه؛ گزارش نشریه مطالعات کودک و خانواده تیراندازی‌هایی را که در آنها یک فرد مهاجم دست‌کم ۴ نفر را به ضرب گلوله کشته و نیز کشتار کودکان ۵ تا ۱۸ سال در مدارس آمریکا از سال ۱۹۴۰ را مورد بررسی قرار داده است.

این تحقیق تیراندازی‌های دسته‌جمعی و نیز تیراندازی در دانشگاه‌های آمریکا را در بر نمی‌گیرد.

در این گزارش آمده است: هیچ تیراندازی مرگباری تا سال ۱۹۴۰ که در آن یک دانش‌آموز دبیرستانی پیش از اقدام به خودکشی مدیر منطقه و دو تن از معلمان و چند نفر دیگر را کشته است، مطابق با معیارهای این تحقیق وجود ندارد.

بر اساس این گزارش دهه ۱۹۹۰ شاهد افزایش چشمگیری در تیراندازی در مدارس آمریکا بوده و ۳۶ نفر در ۱۳ مورد تیرانداری جان خود را از دست داده‌اند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر


بیشتر بخوانید: کشوری که تیراندازی‌های مرگبار و خونین در آن امری بسیار عادی است! + تصاویر


این در حالی است که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ بر اساس یافته‌های این گزارش ۶۶ نفر در ۲۲ مورد تیراندازی مرگبار در مدارس آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

این آمار بسیار بالاتر از تیراندازی‌های مرگ‌بار در فاصله سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۹ در مدارس آمریکا است که در ۲۲ مورد تیراندازی ۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

«آنتونیس کاتسیانیس» از دانشگاه «کلمسون» که مدیریت این تحقیق را بر عهده داشته در این باره می‌گوید: ما در ۱۸ سال گذشته شاهد مرگ‌های بیشتری در ارتباط با تیراندازی در مدارس آمریکا در مقایسه با تمامی قرن ۲۰ بوده‌ایم.

کاتسیانیس می‌گوید: یک روند هشدار دهنده این است که عوامل تیراندازی‌های ۱۸ سال اخیر در بیشتر موارد نوجوانان بوده‌اند که این امر نشان می‌دهد در حال حاضر دستیابی آنها به سلاح بسیار راحت‌تر است و نوجوانان بیشتر از مسائل مربوط به سلامت روانی یا محدودیت مهارت در حل و فصل بحران‌ها رنج می برند.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

این گزارش نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از تیراندازی‌های مرگ‌بار مدارس آمریکا در قرن بیستم به وسیله نوجوانان انجام شده و این در حالی است که در قرن جاری میلادی عامل ۷۷ درصد از این تیراندازی‌ها در مدارس آمریکایی نوجوانان هستند.

در گزارش نشریه مطالعات کودک و خانواده به عنوان نتیجه‌گیری تحقیق آمده است: خشونت با سلاح یک موضوع‌ همه‌گیر در آمریکا است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

این نشریه همچنین خواستار بررسی پیشینه در صدور مجوز حمل سلاح و نیز حمایت گسترده در بررسی مسائل مربوط به سلامت روانی شده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

تیراندازی در مدارس آمریکا تنها کسری از ۳۰ هزار مرگ‌ومیر سالانه در آمریکا بر اثر خشونت با سلاح است.

اخیرا تیراندازی در دبیرستان «پارکلند» در ایالت فلوریدا به کشته شدن ۱۷ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شد که این تیراندازی موجب شکل‌گیری اعتراضات زیادی به قوانین حمل سلاح در آمریکا شد.

طی ماه‌های گذشته هزاران نفر از دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به قوانین مربوط به حمل سلاح در این کشور تظاهرات برپا کردند و خواستار تغییر این قوانین شدند.

در حالی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان در سراسر آمریکا با برپایی این تظاهرات خواستار ایجاد تغییر در قوانین مربوط به آزادی حمل سلاح هستند رئیس جمهور آمریکا مسلح کردن معلمان در مدارس را راهکار پایان دادن به این نوع‌ خشونت‌ها در مدارس پیشنهاد داده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

ماه فوریه ترامپ طی نشستی با بازماندگان تیراندازی مرگبار اخیر در یکی از مدارس فلوریدا اعلام کرده که مسلح کردن معلمان و دیگر کارکنان مدارس می‌تواند از وقوع چنین تیراندازی‌هایی جلوگیری کند.

این اظهارات ترامپ اعلام حمایت از ایده‌ای است که لابی قدرتمند طرفداران حمل سلاح در آمریکا (انجمن ملی سلاح) پشتیبان آن هستند.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی و تحقیقات انجام شده «انجمن ملی سلاح» (National Rifle Association) که یک سازمان آمریکایی برای ترویج مالکیت سلاح‌های گرم و آموزش نحوهٔ استفاده از آن در آمریکا است هدیه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیون دلار به کمپین انتخاباتی ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ پرداخت کرده است.

دستیابی آسان کودکان و نوجوانان به سلاح در آمریکا+ تصاویر

این در حالی است که بعد از حادثه تیراندازی در مدرسه «ساندی‌هوک» که حدود ۲۰ قربانی گرفت، ترامپ موضع‌گیری شدیدی در برابر رئیس جمهور وقت باراک اوباما گرفت و وی را مورد انتقاد قرار داد اما پس از ورود به کاخ سفید، دونالد ترامپ که مزایده کاخ سفید وی از سوی «انجمن ملی سلاح» برنده شد، خود را در موقعیت یکی از طرفداران قانون «حق نگهداری و حمل سلاح» قرار داد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

افزایش سریع تیراندازی در مدارس آمریکا طی دو دهه گذشته

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید