در گالری‌های تهران چه می‌گذرد

0
212

در پایان این هفته گالری‌ها و مراکز فرهنگی تهران با برگزاری نمایشگاه‌های متنوع شامل آثار هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر هستند.

گالری شیلا دومین دوره نمایشگاه «از نگاهی دیگر» را با نمایش تابلوهایی از زنان هنرمند با موضوع «مرد»، برگزار می کند.

به گفته علی ندایی – مسئول برگزاری این نمایشگاه- این نمایشگاه در دو بخش نمایشگاه مردان و زنان هنرمند برگزار شد.

نمایشگاه مردان با موضوع «زن» از ۱۱ تا ۲۳ اردیبهشت برگزار شد و نمایشگاه هنرمندان زن نیز روز ۲۵ اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد.

شیلان ابراهیمی، فرح ابوالقاسم، بهاره ارجمندی، فاطمه امدادیان، فریده شاهسوارانی، رزیتا شرف جهان، زهرا شفیع، ترانه صادقیان، طاهره صمدی، سمیرا علیخان زاده، پریسا فریدونی، نیلوفر قادری نژاد، ندا معین افشار، معصومه مظفری و سیما نجفی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه «از نگاهی دیگر» می توانند از ۲۵ اردیبهشت تا ۶ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری شیلا به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از طالقانی، کوچه گیلان، شماره ۲ مراجعه کنند.

گالری شیلا شنبه ها تعطیل است.

گالری نقش جهان

پگاه والی زاد نخستین نمایشگاه تلفیقی نقاشی و مس با موضوع تفاوت عشق و ازدواج در دوره های مختلف زمانی در گالری نقش جهان به نمایش در می آورد.

وی گفت: ۱۱ تابلوی تلفیقی از نقاشی های من و کارهای مس آقای شهرام مسلمی در نمایشگاه «خاکستر مانده بر عشاق» به نمایش گذاشته خواهد شد. کاری که برای نخستین بار در هنر ایرانی صورت گرفته و تابلوهای متفاوتی را به وجود آورده است.

نمایشگاه «خاکستر مانده بر عشاق» روز ۲۶ اردیبهشت ماه در گالری نقش جهان به نشانی خیابان نیاوران (باهنر) از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت الله محمودی، شماره ۱۹ افتتاح می شود و تا ۳۱ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۱ میزبان علاقه مندان است.

موزه امام علی(ع)

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران با همکاری مؤسسه ایکوم، پنجمین نمایشگاه ادواری موزه گرافیک ایران با عنوان «خاطره های اردیبهشت» را به مناسبت روز جهانی موزه ها و با نمایش منتخبی از پوسترهای نوستالژیک موزه گرافیک ایران که هنوز صاحب جا و مکانی نشده اند برگزار می کند.

این نمایشگاه با آثاری از مجید اخوان، سیمین امینیان، مصطفی اوجی، اورشانلو، مجید بلوچ، عباس پایدار، ابراهیم حقیقی، جمال خرمی نژاد، علی خورشیدپور، محمدرضا دادگر، توماس رادر، نورالدین زرین کلک، عباس سارنج، بهزاد شیشه گران، قباد شیوا، عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، پرویز محلاتی، مهرنوش معصومیان، مرتضی ممیز، محمد وجدانی و موسساتی چون شرکت «چهل دو»، آژانس تبلیغاتی «آوازه» و آژانس تبلیغاتی «سینا» که در سه دهه ی ۴۰، ۵۰ و ۶۰ خورشیدی طراحی شده اند به روی دیوار خواهد رفت.

نجمین نمایشگاه ادواری موزه گرافیک ایران در روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ در موزه امام علی(ع) گشایش می یابد و تا چهارم خرداد ادامه خواهد داشت. موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در خیابان ولی عصر(عج)، رو بروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ واقع شده است.

گالری سین

امیرحسین حشمتی در تازه ترین نمایشگاه خود مجموعه ای از عکس هایش را که با تکنیک حرکت دوربین گرفته شده اند، در گالری «سین» به نمایش گذاشته است.

این هنرمند درباره نمایشگاهش گفت: عنوان این نمایشگاه «رنگ های سرزمین من» است و در آن ۲۴ عکس از طبیعت به همراه یک چیدمان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. عکس ها با تکنیک حرکت دوربین گرفته شده اند و سومین مجموعه من در این زمینه هستند.

نمایشگاه «رنگ های سرزمین من» از ۱۹ تا ۲۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «سین» به نشانی شهرک غرب، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی، خیابان دوازدهم، شماره ۱۶ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری ماه

رامین جمشیدی مجسمه های خود با مفهوم هستی و گذر زمان را در نمایشگاهی با عنوان «آخرِ زمان» در گالری ماه به نمایش گذاشته است.

این هنرمند درباره این نمایشگاه گفت: ۱۳ کار متوسط و شش مجسمه در سایزهای کوچک در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. موضوع کارها هستی، زمان و ریتم زندگی است و در آن ها گریزی هم به نجوم زده شده است.

نمایشگاه «آخرِ زمان» از ۱۹ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در گالری «ماه» به نشانی خیابان آفریقا، بلوار گلستان، شماره ۲۶ میزبان علاقه مندان به هنر مجسمه سازی است.

گالری هوم

گالری هوم با برگزاری نمایشگاه چاپ دستی «باسکی»، از هفته آینده میزبان هنرمندان ترکیه ای خواهد بود.

لاله شمسی، مدیر گالری هوم درباره این نمایشگاه گفت: گالری هوم با هدف بازتاب جنبه های گوناگون تکنیک چاپ دستی و نمایش تشخص و قدرت تاثیرگذاری این مدیوم، با همکاری موزه ملی ازمیر، نمایشگاهی از آثار هنرمندان برجسته ترکیه که در این زمینه را برگزار می کند.

نمایشگاه آثار چاپ دستی هنرمندان ترکیه با عنوان «باسکی»، روز جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا۲۰ در گالری هوم به نشانی خیابان قائم مقام فراهانی، بالاتر از خیابان شهید مطهری، کوچه چهارم، شماره ۲، طبقه اول افتتاح می شود و تا ۱۲ خرداد ادامه خواهد داشت.

گالری هوم جمعه ها تعطیل است.

نگارخانه آبی

نگارخانه آبی، از ۲۷ اردیبهشت تا هفتم خرداد ماه یک نمایشگاه از آثار نگارگری با عنوان «پشت آیینه» را برگزار می کند.

در این نمایشگاه ۲۵ اثر برگزیده از آثار استاد یدا… احمر رضایی با تکنیک نگارگری در معرض دید عموم قرار می گیرد.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند در زمان یاد شده از ساعت ۹ الی ۱۹ به آدرس میدان امام حسین، خیابان ۱۷ شهریور، خیابان خش کبارچی بوستان خیام فرهنگسرای امید مراجعه و یا برای کسب اطلاعات با تلفن ۳۳۳۵۵۲۳ تماس بگیرند.

گالری پنجره

به دنبال رویکرد گالری پنجره در معرفی و نمایش آثار هنرمندان شهرستانی، دومین نمایشگاه سال ۹۳ این گالری به نمایش آثار نقاشان گیلانی اختصاص دارد که شامل نمایش آثار ۱۷ هنرمند است.

قاسم حاجی زاده، صمد توانا، شاهین نوروزی، امید شلمانی، آرمان.ب.صداقت، سمانه پوررمضان، نگین ناصرانی، فتانه علیپور، آذر حبیبی، شقایق ماندگار، سجاد عاکفی، فاطمه عاشوری، نازنین ظهیر نژاد، مونا عباسپور ، هدیه جعفریان، لیلا معظمی، شیما مطلبی هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به روی دیوار گالری پنجره می رود.

نمایشگاه گروهی نقاشی جمعی از هنرمندان گیلان از ۲۶ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری پنجره دایر است و علاقمندان می توانند ساعت ۱۶ تا ۲۰ هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر خیابان فرید افشار، انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹ بازدید کنند.(ایسنا)

 

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید