8.4 C
Tehran
دوشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی در تفسیر یک رای عجیب و غریب: دایی هم راستگو هم خطاکار/...

در تفسیر یک رای عجیب و غریب: دایی هم راستگو هم خطاکار/ قهرمانی هم مقصرهم بی‌گناه

در حکم کمیته استیناف دایی به دو جلسه محرومیت محکوم شده است. این در حالی است که علی دایی در مصاحبه‌های سلسل‌وارش پس از بازی با سپاهان کلیت جامعه داوری را زیر سوال برد

سایت گل – حرف‌های رئیس کمیته استیناف در برنامه ورزش و مردم عجیب بود. از آنجا که او در توضیح چرایی اعلام رای علیه علی دایی نکته مهمی را مورد توجه قرار داد. صالحی تاکید کرد آنچه که اتفاب افتاده و حکمی که صادر شده تنها از نظر ظاهری مورد قضاوت این کمیته قرار گرفته است. در واقع استنتاج سایت گل از این موضوع این است که کمیته استیناف (طبق حرف‌هایی که آقای صالحی به زبان آورده) علی دایی را به دلیل شلوغ‌کاری و ایراد تهمت و انتقاد در فضای عمومی محکوم کرده است و این محرومیت تنها به این دلیل اعمال شده که وی دادخواهی خود را به فدراسیون نیاورده و آن را در فضای عمومی مطرح کرده است. در واقع از نظر کمیته استیناف ظاهرا کیفیت جرم دایی چندان مورد توجه نبوده و تنها نفس عمل (انجام دادن یک مصاحبه جنجالی) مورد دادسری قرار گرفته است … اما چند نکته:

۱- علی دایی در جلسه دفاعیه خود روی اتهامات علیه قهرمانی پافشاری نکرد. او این‌بار با خواندن تیترهای از نقل قول‌های جنجالی دیگر مربیان، از کمیته استیناف سوال کرد پس چرا بقیه محروم نشدند که این رویکرد آشکارا با مصاحبه‌های قبلی دایی توفیر کامل داشت.

۲- در حکم کمیته استیناف دایی به دو جلسه محرومیت محکوم شده است. این در حالی است که علی دایی در  مصاحبه‌های سلسل‌وارش پس از بازی با سپاهان کلیت جامعه داوری را زیر سوال برد. صحبت‌هایی که شاید در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران کم سابقه بوده است. از آنجا که تنها ۲ سرنوشت برای اتهام‌های دایی متصور است حکم کمیته استیناف در نوع عجیب است. یعنی اگر دایی اگر حقیقت را به زبان آورده نباید محروم شود و اگر به داوران تهمت زده است دو جلسه محرومیت برای زیرسوال بردن سلامت جامعه داوری واقعا مضحک و خنده‌دار است …

۳- به نظر می‌رسد در این زمینه توافقی پشت پرده صورت گرفته است. این احتمال وجود دارد که گذشت زمان کل ماجرا را از ذهن مردم پاک کند و همه یادشان برود که موضوع غش کردن داور به سمت سپاهان چه بود.

۴- البته سوپراستار اخلاق و انضباط در فوتبال ایران، حجت‌الاسلام علیپور کماکان از رسیدگی به پرونده محسن قهرمانی خبر می‌دهد. اما سوال اینجاست که احکام قبلی شامل تعلیق‌ها و تنبیه‌ها به کجا رسید؟ آیا علیپور می‌تواند توضیح بدهد که چگونه حکم کمیته استیناف بدون در نظر گرفتن کیفیت یا صحت و سقم حرف‌های علی دایی صادر شده است؟ به نظر می‌رسد این حکم تنها به جهت رفع تکلیف و گذشتن از یک مرحله بروکراتیک صادر شده و عواقب دیگری هم ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید