دریاچه نئور با کمک بخش خصوصی احیا می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با کمک بخش خصوصی قرار است ظرفیت دریاچه نئور در اردبیل احیا شده و بهره‌برداری اصولی از آن انجام شود.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل/ کمال‌الدین پیرموذن از پیگیری صادرات سیب‌زمینی به قیمت مناسب و رفع مشکلات فعالان این بخش خبر داد و افزود: برای ما حل مشکلات کشاورزان و تامین مواد غذایی و منابع معیشتی آنها مهم است و سعی داریم با تحولاتی که در این حوزه انجام می‌دهیم نارسایی‌های مقطعی نیز برطرف شود.

وی به اوضاع اقتصادی کشور و همچنین ضرورت توجه دولت به اقشار آسیب‌پذیر و خدمت‌رسانی در شان آنها اشاره کرد و گفت: ما پیگیر آن هستیم که وعده رئیس جمهور در تحقق ۲.۵ میلیون شغل به کجا انجامید و چرا در این حوزه برخی دست‌ها در کار هستند تا با سوداگری پول مردم را صرف کارهای غیر‌ضرور کنند به طوری که دولت به جای پرداخت سهم صنعت بیشترین تمرکز خود را در واردات خودروهای لوکس برای مرفهان بی‌درد گذاشته است که این واردات هیچ دردی را از مشکلات و نارسایی‌های مردم درمان نمی‌کند.

پیرموذن همچنین با اشاره به پیگیری‌های مستمر برای حل مشکل پتروشیمی اردبیل و راه‌آهن این شهر تاکید کرد: مجوز احیای نئور با همکاری بخش خصوصی دریافت شده است که امیدواریم در حرکتی مثبت بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

عضو فراکسیون منابع طبیعی و زیست محیطی مجلس از ساخت‌ و سازهای بی‌رویه در حیران و سکوت مرگبار برخی از دستگاه‌ها به ویژه منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: در این زمینه به نظر می‌رسد برخی اقدامات و نابسامانی‌هایی در گذشته صورت گرفته که به سرعت باید این نابسامانی‌ها برطرف شود.

وی حمایت جدی از بخش صنعت و سرمایه‌گذاری را یادآور شد و افزود: در این زمینه شاهد نارسایی‌های متعدد و تضعیف بخش صنعت هستیم که انتظار می‌رود با تزریق سهم صنعت از محل هدفمندی یارانه‌ها این بخش جان تازه‌ای بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم خاطرنشان کرد: سهم استان اردبیل به جای آنکه ۳ درصد از صنعت کشور باشد در حال حاضر کمتر از ۰.۵ درصد سهم این استان است و به نظر می‌رسد اقدامات و فعالیت‌هایی مثبت و مستمر صورت گیرد تا به جایگاه واقعی‌مان برسیم.

پیرموذن در ادامه به مشکلات کارگران و اصلاح قانون کار اشاره کرد و گفت: قطعاً حل مشکل کارگران در گرو حل کارفرمایان، صاحبان صنایع و فعالان این حوزه است که ضرورت دارد بیش از گذشته این مسائل مدنظر و ملاک کار قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید