دریاچه سد گیلارلو گرمی

بیش از دومیلیون متر مکعب از آب دریاچه سد گیلارلوی گرمی برای شبکه آبیاری اراضی پایین دست به مصرف می رسد.

معاون فرماندار گرمی در جلسه بررسی اجرای طرح پایاب سد گیلارلوی گرمی در حضور بهره برداران از اختصاص ۴ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و بهره برداری طرح پایاب سد گیلارلوی این شهرستان خبر داد و گفت: برای بهره بردار کامل از این طرح ۶ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است که سهم اعتبارات دولتی ۴ میلیارد تومان و سهم زارعان و بهره برداران ۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

سیفی افزود: زارعان و بهره بردارانی که در این طرح به موازات تاج سد به پایین، زمینهایشان تحت این شبکه آبیاری قرار می گیرد، می توانند تسهیلات ارزان قیمتی را برای مشارکت در اجرا از محل توسعه بخش کشاورزی  شهرستان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه  در فاز اول اجرای طرح ، از مجموع ۸ میلیون و ۵۰۰ متر مکعب آب ذخیره شده سد گیلارلو، ۲ میلیون  و ۴۰۰ متر مکعب آن به  حقابه مزارع  پایین دست اختصاص یافته است گفت: با بهره برداری از این طرح پس از بازنگری مجدد مطالعات شبکه گذاری طرح و اجرای فازهای اول و دوم، یکصد هکتار از زمینهای کشاورزی پایین دست این سد آبیاری خواهد شد.

شارعی رئیس اداره  جهاد کشاورزی گرمی نیز از خرید لوله های خط انتقال آب این سد برای اجرای شبکه آبیاری خبر داد و افزود: برای این منظور ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید