داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر

0
189

داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر معرفی شدند اما کماکان نام داور دربی مشخص نیست

بحث انتخاب داور دربی شماره ۸۹ پایتخت از مدت ها قبل ورد زبان ها بوده و با وجود اینکه چند روزی بیشتر به این مسابقه حساس باقی نمانده اما هنوز به طور رسمی در این خصوص تصمیم گیری نشده است.

گزینه اصلی برای قضاوت بازی استقلال و پرسپولیس در هفته های گذشته اشکان خورشیدی بوده؛ داوری که با تجربه بالا بازی های مهمی را سوت زده و حالا در اوج پختگی می تواند از پس این مسابقه حساس بربیاید. قضاوت خورشیدی در دربی را مسئولان کمیته داوران فدراسیون هم به طور تلویحی تایید کرده بودند، اما یک اتفاق جالب آنها را به تردید انداخته است.

پیر لوئیجی کولینا داور بازنشسته ایتالیایی و برجسته فوتبال جهان که مدتی است ریاست کمیته داوران فیفا را برعهده دارد، با دعوت مسئولان فدراسیون فوتبال قرار است برای تماشای دربی پایتخت و البته تست آفلاین ویدئوچک به ایران سفر کند. از آنجایی که فدراسیون فوتبال نمی خواهد مقابل چشمان کولینا داوری را انتخاب کند که با اشتباهات احتمالی اش بازی را به حاشیه بکشاند، حالا برای انتخاب قاضی مسابقه دربی تردیدهایی نزد دپارتمان و کمیته داوری به وجود آمده است.

در این خصوص رفعتی رییس دپارتمان داوری صراحتا اعلام کرده دو گزینه برای قضاوت دربی نهایی شده که یکی از آنها سوت این مسابقه را به دست می گیرد، اما این دو گزینه چه کسانی هستند؟ اشکان خورشیدی که نامش از مدت ها قبل مطرح بوده، گزینه اول کمیته داوران محسوب می شود و گزینه دوم علیرضا فغانی است.

داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر

داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر

کمیته داوران اسامی داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر را مشخص کرد. اما کماکان نام داور دربی مشخص نیست!

به گزارش ملکانه، داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر را امروز کمیته داوران مشخص کرد. بر اساس این فهرست، تمام داوران مشهور به جز اشکان خورشیدی در شهرهای مختلف برای دیگر بازی های لیگ سوت می‌زنند و باتوجه به همین موضوع احتمال قضاوت خورشیدی در دربی تهران بسیار زیاد است.

علیرضا فغانی که بازی رفت این دو تیم را سوت زد، به مشهد می‌رود تا بازی تیم های پدیده شهر خودرو و پارس جنوبی جم را سوت بزند. در دیگر بازی حساس نوروزی بین تیم های سپاهان و ذوب آهن، پیام حیدری داور وسط خواهد بود و بنابراین او نیز در دربی حضور نخواهد داشت.

سیدمهدی سیدعلی نیز قاضی مسابقه سایپا و نساجی خواهد بود و بازی حساس سپاهان و نفت مسجد سلیمان را نیز موعود بنیادی فر سوت خواهد زد. دیگر تیم مدعی یعنی تراکتورسازی تبریز هم با قضاوت امیر عرب براقی به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت.

علی صفایی و کوپال ناظمی هم بازی دیگر تیم ها را سوت می‌زنند تا احتمال قضاوت خورشیدی در بازی پرسپولیس و استقلال بالا برود.

 

جدول داوران هفته بیست و سوم لیگ برتر

سه شنبه ۶ فروردین ۹۸ – بازی معوقه
‎سپاهان اصفهان – ذوب آهن – اصفهان؛ورزشگاه نقش جهان
‎داور: پیام حیدری

پنجشنبه ۸ فروردین ۹۸
‎سپیدرود رشت – پیکان تهران – ساعت ۱۷:۴۵ – ورزشگاه سردار جنگل
‎🔸داور: کوپال ناظمی
‎🔸سایپا تهران – نساجی مازندران – ساعت ۱۷:۴۵ – ورزشگاه شهدای قدس
‎🔸داور: سیدمهدی سیدعلی

جمعه ۹ فروردین ۹۸
‎🔸ماشین سازی تبریز – فولاد خوزستان – ساعت ۱۷ – استادیوم بنیان دیزل
‎🔸داور: شاهو اصلانی
‎🔸پدیده مشهد – پارس جنوبی جم – ساعت ۱۷ – ورزشگاه امام رضا (ع)
‎🔸داور: علیرضا فغانی

شنبه ۱۰ فروردین ۹۸
‎🔸استقلال خوزستان – تراکتورسازی تبریز – ساعت ۱۹ – ورزشگاه غدیر اهواز
‎🔸داور: امیر عرب براقی

یکشنبه ۱۱ فروردین ۹۸
‎🔸صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان – ساعت ۱۷ – ورزشگاه تختی آبادان
‎🔸داور: علی صفایی
‎🔸سپاهان – نفت مسجد سلیمان – ساعت ۱۹ – ورزشگاه نقش جهان
‎🔸داور: موعود بنیادی

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید