داوران از جزییات داوری فجر ۳۶ بی اطلاعند، البته فعلا !

بانی ویدیو-گروه سینمای ایران: روز گذشته با حکم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر، بهرام بدخشانی، کمال تبریزی،حسن خجسته، خسرو دهقان، رسول صدرعاملی، فرشته طائرپور و محمدرضا فروتن به عنوان اعضای هیأت داوران مسابقه سینمای ایران در این دوره جشنواره معرفی شدند.خبرنگار بانی ویدیو در تماسهایی با تعدادی از این چهره ها تلاش کرد به جزییاتی از برنامه های آنان برای این رویداد و نحوه قضاوت شان دست یابد.با این حال سه تن از اعضای این هیات اعلام داشتند که هنوز جزییاتی با آنان مطرح نشده و فعلا همه چیز در حد حرف بوده است! آن هم در حالی که آخر هفته جاری شاهد افتتاحیه این رویداد خواهیم بود.
بهرام بدخشانی، مدیر ویدیوبرداری سرشناس سینمای ایران در این باره به بانی ویدیو گفت:در یک یا دو روز گذشته فقط یک تماس تلفنی با من گرفته شد که آیا داوری را می پذیرم یا نه و قبول کردم. فعلا در همین حد است و نه هنوز جلسه ای گذاشته اند و نه گفته اند کی شروع می شود. احتمالا از فردا یا پس فردا با من تماس می گیرند تا جلسه ای داشته باشیم.
او درباره سیاستهای احتمالی امسال جشنواره ویدیو فجر نیز اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: واقعا نمی دانم سیاست های داوران جشنواره امسال چطور و چگونه است. بنابراین، فقط تماس گرفتند و یک یا دوبار صحبت شد و دیروز اعلام آمادگی کردم. وقتی دفتر جشنواره با من تماس گرفت، صحبت اینکه باقی دوستان داور چه کسانی هستند، نشد. به همین دلیل الآن صفر مطلقم ! هرچه بخواهم بگویم بر اساس تجربه سال های قبل است که باید قبل از ۱۲ شروع و ۲۲ بهمن تمام شود، اما نمی دانم که آیا فردا یا پس فردا ممکن است بگویند بروم یا نه.
خسرو دهقان منتقد هم در این باره به بانی ویدیو گفت:چند روزی است که می دانم به عنوان داور انتخاب شدم و چیزی بیشتر از شما نمی دانم و برنامه خاصی در ذهنم نیست و احتمالا همان مسیرهایی است که شش یا هفت سال پیش داوران طی کردند. فقط می دانم من را انتخاب کردند، اما اینکه چه کار می خواهند کنند و چطور است، اطلاعی به ما ندادند و کمی باید زمان بگذرد و الآن زود است.
حسن خجسته استاد دانشگاه و از مدیران اسبق صدا وسیما نیز موضعی مشابه دو چهره نام برده داشت. او به بانی ویدیو گفت:الان زود است که در خصوص این موضوع صحبت کنیم و فردا جزییات بیشتری معلوم می شود.
هر چند می توان از صحبتهای او دریافت امروز قرار است در جلسه مشترکی با حضور اعضای هیأت داوران همفکری های لازم در این باره صورت گیرد.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید