دانشجویان تهرانی بیشترین سهم را از یارانه کتاب گرفتند

مدیر کمیته تسهیلات رفاهی و هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای همکار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از ثبت نام ۳۴۳ هزار نفر در سامانه یارانه کتاب خبر داد و گفت: ۲۴۰ هزار دانشجو سهم خود را به صورت آنلاین پرداخت کردند.

«نیکنام حسین‌پور» افزود: اگرچه بیش از ۳۴۰ هزار نفر در سامانه یارانه کتاب ثبت نام کرده‌اند، اما سقف اعتبار برای پرداخت یارانه کتاب برای ۲۴۰ هزار نفر بود که این مهم محقق شد.

وی با اشاره به اطلاعات آماری دانشجویانی که سهم خود را پرداخت کرده‌اند، اظهار کرد: بیشترین سهم مربوط به دانشگاه‌های دولتی با ۴۸ درصد، دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۰ درصد و دانشگاه پیام نور با حدود ۱۰ درصد است.

مدیر کمیته تسهیلات رفاهی و هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای همکار بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به سهم بالای دانشجویان دانشگاه‌های استان تهران در خرید بن کتاب، افزود: دانشجویان استان تهران با ۳۹ درصد، دانشجویان استان اصفهان با ۵ درصد و دانشجویان مازندران و همدان هر کدام با ۴ درصد و دانشجویان آذربایجان شرقی و غربی به ترتیب با ۷/۳ و ۵/۳ درصد، بیشترین سهم را در دریافت یارانه کتاب داشته‌اند.

به گفته حسین‌پور، دانشجویان دانشگاه هرمزگان و خراسان شمالی کمترین سهم را در پرداخت سهمیه خود برای خرید بن کتاب را داشته‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: استان‌های سمنان، قم، مرکزی و کردستان نیز هر کدام حدود ۳ درصد از بن‌کارت‌های یارانه کتاب را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، وی با بیان اینکه دانشجویان ۱۷۰۰ مرکز آموزش عالی در سامانه یارانه کتاب ثبت نام کرده‌اند، گفت: دانشجویان دانشگاه‌های تهران با ۱۰ هزار نفر، دانشگاه شهید بهشتی با ۴ هزار نفر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت ایران هر کدام با حدود ۳۵۰۰ نفر بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته حسین‌پور، دانشگاه‌های ارومیه، تبریز، کردستان، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم تحقیقات نیز هر کدام با حدود ۳۵۰۰ نفر در سامانه یارانه کتاب ثبت نام و سهم خود را پرداخت کرده‌اند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برپاست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید