خودنمایی زمستان در پاییز / جنوب استان اردبیل در محاصره برف

جنوب استان اردبیل در واپسین روز‌های پاییز یکپارچه در محاصره برف قرار گرفته و طرح زمستانی ایمنی در محور‌های ارتباطی در خلخال در حال اجراست.

از شب گذشته جنوب استان اردبیل و شهرستان خلخال در محاصره یکپارچه برف قرار گرفته است و با حضور اکیپ‌های امداد و نجات، پلیس راه اردبیل – خلخال، راهداری شهرستان خلخال و اکیپ اورژانس طرح زمستانی جاده‌ای با هدف ایمنی در محور‌های ارتباطی استان در شهرستان خلخال آغاز شد.

این طرح که از ساعات اولیه شب گذشته با حضور امدادگران، راهداران و نیروهای پلیس راهور از ابتدا و انتهای حوزه استحفاظی شهرستان خلخال آغاز شد، با استقبال مناسب اهالی و رانندگان عبوری از محور خلخال به اسالم و بالعکس واقع شد.

در این طرح هر کدام از ارگان‌های حاضر اقدام به کنترل خودروهای عبوری در خصوص همراه داشتن زنجیر چرخ، ایمنی خودرو، سیستم گرمایشی و خوراک همراه سفر کرده و از تردد خودرو‌های بدون زنجیر‌چرخ در گردنه الماس و محور خلخال به اسالم و سایر محور‌های ارتباطی جلوگیری می‌شود.

فرمانده پلیس راه اردبیل – خلخال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: حضور پلیس در محور به منظور برقراری ایمنی و مسافرت با سلامتی در طول محور بوده که با همکاری ارگان‌ها این طرح از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند در تمامی محور‌های ارتباطی استان برگزار و در دو محور اصلی خلخال به اسالم در گردنه الماس و خلخال به سراب در گردنه صائین این طرح با جدیت در حال اجراست.

علیرضا صحبتی از رانندگان عبوری از محور‌های کوهستانی استان خواست تا با امکانات و تجهیزات ایمنی و سوخت کافی در محورها تردد کنند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی و کولاک شدید در گردنه الماس از تردد خودروهای بدون زنجیر‌چرخ خودداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد قربانی سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان خلخال نیز به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: هم اکنون بارش برف در شهرستان خلخال و گردنه الماس ادامه دارد و تمامی محورهای ارتباطی شهرستان خلخال و راه‌های روستای خلخال باز است و تردد در آنها جریان دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید