خلق شاهکار عمرانی در اسپانیا

برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و خرید آپارتمان در آسمان‌خراش «اینتمپو» در «بنیدورم» اسپانیا را دارند یک توصیه مهم داریم و آن این است که پیش از خرید آپارتمان خود به فکر خرید یک جفت کفش مقاوم و مناسب باشند چرا که مهندسان سازنده این برج، فراموش کرده‌اند برای آن آسانسور نصب کنند.

اردبیل نیوز، احداث این آسمان‌خراش مجلل با بودجه ۱۲۲.۸ میلیون دلاری از سوی بانک «گایشا گالیسیا» و از سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز شد.

در ابتدا قرار بود این ساختمان بلند تنها ۲۰ طبقه داشته باشد اما سازندگان آن تصمیم می‌گیرند آن را با ۴۷ طبقه مشتمل بر ۲۶۹ دستگاه آپارتمان احداث کنند. این آسمان‌خراش پس از تکمیل با ۱۹۸ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان «بنیدورم» خواهد بود.

اما به نظر می‌رسد در ساخت این آسمان‌خراش یک اشتباه سهوی اما مهم رخ داده باشد چرا که مهندسان طراح پس از ساخت آخرین طبقه دریافتند که فراموش کردند برای آن اتاقک آسانسور بگذارند که این مسئله موجب شد مهندسان این پروژه در سال ۲۰۱۱ میلادی از کار برکنار شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری «ال پایس» اسپانیا، این آسمان‌خراش تاریخچه‌ای طولانی از بی‌کفایتی یدک می‌کشد. در سال ۲۰۰۹ میلادی نیز بانک تامین کننده وام ساخت این آسمان‌خراش به دنبال بحران اقتصادی اروپا ورشکسته شد.

تاکنون ۳۵ درصد از واحدهای آپارتمانی این آسمان‌خراش به خریداران خارجی فروخته شده است. ضمن اینکه عملیات احداث این برج تا کنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود تا بهار سال ۲۰۱۴ میلادی ساخت آن تکمیل شود.

ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید