خلخال و کوثر نخبه‌خیزترین منطقه اردبیل است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی شهرستان‌های خلخال و کوثر را بستر مستعد نخبه‌خیزی استان اردبیل اعلام کرد.

جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال اظهار داشت: خلخال شهری علمی و فرهنگی با استعداد نخبه‌خیزی در استان اردبیل در تمام حوزه‌هاست و مهم‌ترین اولویت ما توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش خدمات پژوهشی و مطالعاتی در این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: لزوم وجود آموزشکده فنی و حرفه‌ای جز برنامه‌های اولویت‌دار در شهرستان خلخال است و عملیات اجرایی آن با واگذاری مکان مناسب برای احداث این مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای به زودی آغاز می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایجاد دانشکده معدن وابسته به دانشگاه محقق اردبیلی مورد موافقت واقع شده و جزو برنامه‌های اصلی این شهرستان است که در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری نیز پیگیری‌های لازم از سوی مسئولان شهرستان صورت می‌گیرد.

جعفری بنه خلخال در خصوص توسعه مراکز دانشگاه آزاد در بخش‌های تابعه خلخال و کوثر نیز گفت: در بخش شاهرود خلخال و شهر کوثر واحد‌های دانشگاه‌های آزاد در حال شکل‌گیری است و در آینده‌ای نزدیک این بخش‌ها نیز دارای واحدهایی از این مراکز آموزشی خواهند شد.

وی بیان داشت: توسعه واحد دانشگاه آزاد هشتجین نیز در اولویت برنامه‌های اصلی و مهم قرار دارد که پیگیری‌های لازم در این زمینه نیز صورت می‌گیرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال خواست تا با همراهی هیئت علمی دانشگاه و امکانات موجود در راستای پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی گام بردارد.

در این مراسم همچنین نماینده دانشگاه آزاد در منطقه دو کشور نیز ابراز داشت: خلخال دومین رتبه را در بین دانشگاه‌های آزاد استان در اختیار دارد.

شهریار حسن‌زاده گفت: گفتمان رهبری همواره باید نصب‌العین دانشجویان باشد و مقابله با دشمن در زیر سایه ولایت و تبعیت از رهبری میسر خواهد شد.

وی یادآور شد: دهه چهارم فعالیت دانشگاه آزاد آغاز شده و انتظار می‌رود که مجموعه شهرستان در کنار دانشجویان و هیئت‌ علمی بتواند به توسعه علمی واقعی برسد که این دهه موسم فعالیت‌ این مرکز در عرصه رقابت با دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی است و برنامه این دانشگاه بین‌اللملی کردن آن است.

نماینده دانشگاه آزاد در منطقه دو کشور تصریح کرد: با توجه به زیر‌ساخت‌هایی که در خلخال وجود دارد و حمایت‌ها از سوی مسئولان فرهنگی و اجرایی و مردمی شاهد توسعه شهرستان خلخال در عرصه علمی و دانشگاهی خواهیم بود.

حسن‌زاده ادامه داد: منطقه دو دانشگاه کشور شامل استان‌های آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل است و هم اکنون ۴۷ مرکز در سه استان مشغول فعالیت هستند که ۱۰۰ هزار دانشجو در این مراکز در حال تحصیل می‌باشند.

این مسئول اذعان داشت: با توجه به اینکه رتبه آموزشی دانشگاه آزاد خلخال دوم  است این شهرستان با استانی شدن دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه ویژه‌ای در حوزه علمی و آموزشی پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مسئول دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل حجت‌الاسلام حمید واحدی‌زاده هم در این مراسم تحصیل در کنار تهذیب برای دانشجویان آزاد را از اولویت‌های اصلی دانشجویان اعلام کرد و گفت: دانشجویان باید سعی کنند با آخرین توان ذهنی خود در محقق شدن فرمان مقام معظم رهبری در راستای توسعه علمی و پژوهشی تلاش کرده و با توان علمی خود راه را بر توطئه‌های استکبار سد کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید