خلخال میزبان انبوه گردشگران شد

شهرستان خلخال از آغاز تعطیلات نوروز میزبان هزاران گردشگر از مناطق دور ونزدیک کشورمان شده است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ؛ رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خلخال افزود: از آغاز سفرهای نوروزی هزاران نفر مسافر نوروزی وارد خلخال شده و از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کرده اند که در مقایسه با نوروز سال گذشته میزان گردشگر ورودی به خلخال ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.

علی درویشی با اشاره به اینکه خلخال با داشتن سه منطقه نمونه گردشگری و اختصاص ۵۰ درصد از روستاهای هدف گردشگری استان به خود یکی از شهرستان های گردشگر پذیر استان اردبیل محسوب و جاذبه های طبیعی این شهرستان همه ساله هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود جلب می کند.

وی گفت: خلخال با داشتن پنج روستای هدف گردشگری از جمله برندق و کزج و نیز وجود مناطق زیبا و نمونه گردشگری اندبیل و ازناو در ایام تعطیلات نوروز امسال نیز همانند سالهای گذشته میزبان انبوه گردشران است و با برنامه ریزی های انجام شده فبلی میزبانی مناسبی از میهمانان نوروزی این شهرستان به عمل می آید.

رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خلخال با اشاره به واقع شدن ۸۵ درصد از سطح جنگلی استان اردبیل در خلخال و نیز وجود جاذبه های طبیعی همچون گردنه زیبای الماس جاده زیبای خلخال به اسالم و خلخال به پونل اظهار داشت: همه این عوامل موجب شده تا خلخال به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری کشور مطرح و مورد علاقه گردشگران واقع شود.

وی وجود غارها و یخچال های طبیعی همچون غار یخگان جلال‌آباد و حیات وخش منحصر به فرد به همراه ۹۲ هزار هکتار از منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال را از سایر جاذبه‌های گردشگری این شهرستان اعلام کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید