خلخال مهد فرهنگ و ادب است

فرماندار شهرستان خلخال گفت: خلخال مهد فرهنگ و ادب بوده و باید در توسعه فرهنگی و علمی این منطقه تلاش بیشتری صورت گیرد.

هوشنگ محمدی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال که با حضور مسئولان شهرستان، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس، نماینده دانشگاه آزاد در منطقه دو کشور و نماینده دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد استان اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: خلخال مهد فرهنگ و ادب است و ما خواستار جدیت مسئولان دانشگاه آزاد در توسعه همه جانبه این مرکز آموزش عالی هستیم.

وی گفت: هم‌اکنون ۹۰ نفر عضو هیئت علمی در دو دانشگاه آزاد و پیام نور خلخال مشغول فعالیت هستند که وجود چنین اعضای هیئت علمی با سطح بالای علم و تجربه نعمت بزرگی برای این دو واحد دانشگاهی است.

وی خواستار تعامل فکری دانشجویان و هیئت‌های عملی دانشگاه‌ها در توسعه خلخال شد و خاطرنشان کرد: بعد از چهار سال تلاش امسال حدود ۵/۱۲ هکتار زمین برای راه‌اندازی تله‌کابین در تفرجگاه اندبیل در نظر گرفته شده است که نخستین سرمایه‌گذاری بعد از کارخانه نئوپان در شهرستان خلخال در این تفرجگاه انجام خواهد شد و مردم شهرستان خلخال بعد از سال‌ها انتظار صاحب تله‌کابین و تله‌استیژ برای ورزش و تفریحات سالم خواهند شد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد خلخال نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در ۳۱ ماه مسئولیت خود در سمت مدیریت دانشگاه آزاد واحد خلخال بیان داشت: هم اکنون ۲۷ رشته به رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شده که انتظار می‌رود در با جدیت ریاست جدید این دانشگاه و همراهی مسئولان شاهد افزایش رو به رشد تعداد واحدهای دانشگاهی این مرکز باشیم.

یعقوب علوی متین افزود: امتیاز واحد خلخال از ۲۶۶ در سال ۸۹ به ۷۴۸ در سال ۹۱ رسیده است که افزایش ۴۰۰ درصدی را در این زمینه شاهد هستیم که در طول ۳۱ ماه بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی اجرا شده که این مرکز در اجرای برنامه‌های فرهنگی جز موفق ترین مراکز در اردبیل بوده است.

همچنین حسین علیپور رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال نیز از برنامه‌های اولویت دار خود سخن گفت و اصلی‌ترین برنامه‌های خود را اهتمام ویژه فرهنگی در کنار تحصیل و تهذیب، توجه به کرامات انسانی، ایجاد روحیه تعامل و همکاری و توسعه علمی و فرهنگی دانشگاه خلخال عنوان کرد.

در پایان مراسم با اهدای لوح و جوایزی از زحمات ۳۱ ماهه یعقوب علوی متین رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال تقدیر و حسین علیپور به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خلخال معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از سال ۷۱ تاسیس شده و هم اکنون با داشتن ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو در۶۰ رشته آموزشی و ۶۷ هیئت علمی در حال فعالیت است.

2 دیدگاه‌ها

  1. درست زیر این خبر نوشته شده
    دستگیری قاتل بعداز ۴ سال در خلخال
    سوتی دادی درحد لالیگا غادرش

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید