خلخال با آمار ۹۳.۵ درصدی بیشترین جمعیت باسواد را در استان اردبیل دارد

سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شهرستان خلخال با ۹۳.۵ درصد سطح باسوادی اولین شهر به لحاظ جمعیت باسوادان استان است.

به گزارش خبرنگارمهر، محبت نوری بعد از ظهر دوشنبه در جلسه مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خلخال تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در جهت زدودن بیسوادی در سطح استان از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید به اینکه مدیران کانون های مساجد باید در جهت پوشش بیسودان با نهضت سوادآموزی همکاری کنند، افزود: طبق طرح نهضت سوادآموزی، مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در قبال آموزش افراد بیسواد مبلغ پنج میلیون ریال برای هر نفر آموزش دیده حق الزحمه دریافت خواهند کرد.

سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان با اشاره به فعالیت تاثیرگذار این کانون ها در راستای توسعه سوادآموزی در استان اضافه کرد: طی تابستان امسال کانون های فرهنگی و هنری استان ۲۰ هزار نفر را تحت پوشش فعالیت های خود قرار داده است.

رئیس ارشاد اسلامی خلخال نیز در این جلسه نهضت سوادآموزی را از برکات نظام دانست و ادامه داد: از این نهاد، متخصصان ارزشمندی تربیت و تحویل جامعه شده و هم اکنون منشاء خدمات برای کشور هستند.

سیداحمد معصومی با اشاره به فعالیت ۴۵ کانون های فرهنگی و هنری مساجد در خلخال متذکر شد: طرح نهضت سوادآموزی در بکارگیری مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زودن بیسوادی در شهرستان می تواند در کاهش جمعیت بیسوادان این شهرستان موثر واقع شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید