خطرات کمبود ویتامین D

0
4

کمبود ویتامین “D” می تواند باعث نازکی، شکنندگی یا تغییر شکل استخوان ها شود

آیا کمبود ویتامین “D” خطرناک است؟

کمبود ویتامین “D” می تواند باعث نازکی، شکنندگی یا تغییر شکل استخوان ها شود.

به گزارش گروه سلامت اردبیل نیوز، نقش ویتامین “D” با مقاومت بدن در برابر انسولین، فشار خون بالا و عملکرد سیستم ایمنی هنوز در دست بررسی است.

گرچه مقدار ویتامین “D” دریافتی بزرگسالان از رژیم غذایی معمولا کمتر از مقدار توصیه شده است، اما قرارگیری در معرض آفتاب می تواند این کمبود را جبران کند.

در اغلب بزرگسالان کمبود ویتامین “D” نگرانی مهمی نیست. با این حال برخی افراد بخصوص افرادی با پوست تیره و آنهایی که بالای ۶۵ سال سن دارند ممکن است حتی از طریق آفتاب نیز ویتامین “D” کافی دریافت نکنند.

مقدار ویتامین “D” توصیه شده روزانه برای بزرگسالان ۶۰۰ واحد است که برای افراد بالای ۷۰ سال روزانه تا ۸۰۰ واحد افزایش می یابد. برای رسیدن به این سطح باید غذاهای غنی از ویتامین “D” در برنامه غذایی گنجانده شود.

غذاهایی که حاوی ویتامین “D” بالا می باشند عبارتند از: ماهی سالمون، ماهی تن، تخم مرغ یا غذاهای غنی شده با ویتامین “D” مثل شیر.

اما نباید فراموش کرد که مقدار زیاد ویتامین “D” نه تنها کمکی به سلامت نمی کند، بلکه ممکن است باعث بروز برخی مشکلات در سلامتی نیز شود.

 خطرات کمبود ویتامین D

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید