“خانم” فیلم‌نامه‌ای دشوار برای یک فیلم‌ اولی

“خانم” شباهتی به یک فیلم اول ندارد و تینا پاکروان فیلم‌نامه‌ای دشوار را برای ساخت نخستین فیلمش انتخاب کرده و با این فیلم راهی جشنواره سی و دوم فیلم فجر شده است.

یکی از فیلم‌های اول امسال سینمای ایران را کارگردانی می‌سازد که سینما دوستان نام او را به عنوان بازیگر، مجری طرح، مدیر تولید و سرمایه گذار در تیتراژ بسیاری از فیلم‌ها دیده‌اند. تینا پاکروان امسال هم به عنوان مجری طرح و مدیر تولید فیلم‌های خواب زد‌ه‌ها (فریدون جیرانی) و متروپل(مسعود کیمیایی) را در جشنواره خواهد داشت و به عنوان کارگردان هم می‌کوشد ” خانم ‌” را برای نمایش آماده کند.

او پروانه ساخت این فیلم را اواخر دوران مدیریت سینمایی دولت گذشته گرفت: «قصد داشتم همان زمان فیلم را بسازم ولی بعد بحث تولید فیلم متروپل پیش آمد.

فکر می‌کردم “خانم ” را سال آینده خواهم ساخت اما وقتی اعلام شد که برای صدور پروانه ساخت فیلم‌های اول محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود و خبرهایی درباره احتمال عدم تمدید پروانه ساخت منتشر شد، تصمیم گرفتم به هر قیمتی “خانم ” را بسازم.»

“خانم” شباهتی به یک فیلم اول ندارد و تینا پاکروان فیلم‌نامه‌ای دشوار را برای ساخت نخستین فیلمش انتخاب کرده و از نظر تعدد لوکیشن و تعداد بازیگران هم نشان داده که تجربه همکار‌اش با فیلم‌سازان بزرگ سینمای ایران او را صاحب اعتماد به نفسی کمیاب کرده است: « سه داستان در فیلم روایت می‌شود که به هم مربوطند. در تمام تهران از شمال تا جنوب فیلم برداری داریم.»نخستین لوکیشن فیلم خانه‌ای در یوسف‌آباد بود و فیلم‌برداری با حضور مسعود کیمیایی در این خانه کلید خورد.

اینک بیش از ۶۰ درصد از فیلم‌برداری انجام شده و بهزاد مصلح هم تدوین را از نیمه گذرانده است. اگر فیلم به جشنواره برسد، تینا پاکروان امسال به عنوان نویسنده، کارگردان، مجری طرح و مدیر تولید در جشنواره سه فیلم خواهد داشت.

منبع: ماهنامه فیلم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید