خالی بودن ۸۰ درصد مراکز اقامتی در فصل زمستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۸۰ درصد مراکز اقامتی و پذیرایی استان اردبیل در فصل زمستان خالی از مسافر است.

اردبیل نیوز: بهروز ندایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ضعف‌ ما در حوزه جذب گردشگر زمستانی به حدی است که ۸۰ درصد مراکز اقامتی و پذیرایی ما در فصل زمستان خالی از مسافر و میهمان است که این خود ضربه‌ای را به سرمایه‌گذاران و منابع در‌آمدی آنها وارد کرده که انتظار می‌رود با برگزاری جشنواره‌های فصلی بتوانیم در حد امکان جلوی این ضرر و زیان را بگیریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ابراز داشت:‌ در این استان آب‌های گرم متعدد زلال و شفاف وجود دارد به طوری که در زمستان استفاده از این توانمندی به زیبا‌ترین شکل صورت می‌گیرد و به همین دلیل شاهد آن هستیم که اکثر گردشگران ترجیح می‌دهند از این قابلیت استفاده کنند.

دبیر کارگروه توسعه گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل گردشگری را موضوعی فرابخشی اعلام کرد و افزود: همه دستگاه‌ها و زیر‌ساخت‌های استانی باید در استقبال از گردشگران دست به دست هم دهند تا زمینه‌ای مساعد برای حضور میهمانان فراهم آید.

ندایی خاطرنشان کرد: ما در زمستان و تابستان شاهد حضور تیم‌های ورزشی نیز در این استان برای استفاده از آب و هوا و شرایط مناسب هستیم به طوری که در تابستان اکثر تیم‌های ملی و باشگاهی در نیر و سرعین در کمپ‌های کوتاه مدت و میان مدت حضور می‌یابند.

این مسئول اظهار داشت: پیست آلوارس ظرفیتی برای ورزش‌های زمستانی است که با برگزاری جلساتی با فرماندار سرعین و مسئولان راه و شهرسازی تلاش کردیم تا مسیر پیست در این ایام بازگشایی شده و مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا شاهد بسته شدن آن نباشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد‌: در کنار این پیست ما در فصل تابستان نیز از پیست اسکی چمن فندقلو و تله‌کابین این منطقه به همراه برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی استفاده می‌کنیم تا فضایی مفرح برای حضور گردشگران فراهم آوریم.

دبیر کارگروه توسعه گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل در پایان سخنان خود ابراز داشت: در جشنواره زمستانی امسال سعی شده است تخفیفات ویژه‌ای برای صاحبان مراکز اقامتی و پذیرایی داده شود تا به سرعت بتوانیم جذب گردشگر را شاهد باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید