حمید گودرزی: دوست ندارم همسرم بازیگر شود!

در دوران کودکی پسر شیطانی بود و خاطره معروفش هم این است که در کلاس اول دبستان تمام کتاب هایش را به یک دوره گرد و دستفروش داد و از او گوجه سبز گرفت.

به گزارش افکارنیوز، متولد دوم آذر ۱۳۵۶، فرزند اول خانواده. در محله میدان آرژانتین متولد شده و همانجا هم بزرگ شده است. پدرش تاجر فرش و تحصیلکرده است. مادرش هم تحصیلات عالیه دارد، اما خانه دار است. بعد از او یک دختر در خانواده متولد شد که در رشته گرافیک فارغ التحصیل شده و دوست دارد وکیل شود.

مادرش با حمید ۱۴ سال اختلاف سنی دارد. در سال ۷۴ دیپلم گرفت و در کنکور شرکت کرد و در رشته دندانپزشکی قبول شد.

در دوران کودکی پسر شیطانی بود و خاطره معروفش هم این است که در کلاس اول دبستان تمام کتاب هایش را به یک دوره گرد و دستفروش داد و از او گوجه سبز گرفت.

گودرزی فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است. یک بار بدجوری شایعه شد که از همسرش جدا شده. از شهر رامسر خیلی خوشش می آید. ده سال در عرصه ورزش بوکس کار کرده است. شنا و فوتبال را هم خیلی دوست دارد. از سال ۷۴ با سریال تلویزیونی «دانی و من» به عرصه بازیگری روی آورد. به دعا عقیده خاصی دارد و همیشه از خدا می خواهد چیزی که صلاح و خیر او در آن است برایش مقدر فرماید. سال ۷۴ با کامبیز دیرباز و پرستو گلستانی هم دانشگاهی بوده است. سال ۸۳ پای سفره عقد نشست و زندگی مشترک خود را آغاز کرد.

می گوید: «این که در زمان مطرح شدن نامم در سینما ازدواج کردم کمک زیادی به من کرد.»

با سروش و فاطمه گودرزی هیچ نسبتی ندارد.

معمولاً در تمام نقش ها عاشق پیشه است. پدر و مادرش با حضور او در عرصه بازیگری مخالف بودند. هیچ کس در دنیا برایش مادرش نمی شود. یک استقلالی دو آتشه است. موقع خرید چانه زدن را دوست دارد.

نام همسرش ماندانا دانشور است. وضع مالی همسرش خوب است. دوست ندارد همسرش در عرصه بازیگری حضور پیدا کند. حمید برای خانواده شهدا احترام خاصی قائل است.

در سال ۹۱ در برنامه ای از شبکه سه حضور پیدا کرد و در پاسخ به سوال مجری که از او پرسید اهل کجایی، جواب داد: «فقط مسخره نکنید، من لر هستم.» که این پاسخ وی سیل انتقادات لرها را موجب شد. عاشق بازی کردن در نقش های مثبت است یا به تعبیر بهتر پسر خوب قصه هاست.
وی در جدیدترین گفتگوهایش اظهار داشته: «نمی خواهم به کسی توهین کنم، ولی خیلی از این دوستان که در حال حاضر بازیگری می کنند از پیاده رو آمده اند و بازیگر شده اند. خیلی ها تا قبل از این، از کنار در سینما هم رد نشده اند، ولی بنا به هر دلیلی الان در دنیای بازیگری حضور دارند، اشکالی هم ندارد در همه جای دنیا هم بسیاری از بازیگران تحصیلات این رشته را ندارند، اما اگر کسی فکر می کند من توانایی بازی در نقش های متفاوت را ندارم، سخت در اشتباه است.»

یک فیلم بازی کرده به نام «پسران مهتاب» که ۱۲ سال توقیف بوده و قرار است نمایش داده شود که در آن ایفاگر نقش منفی است.

مدت هاست دیگر بازی کردن در نقش های کمدی را هم کنار گذاشته. خودش در این ارتباط می گوید: «اتفاقاً هنوز هم پیشنهادهای کمدی به من می شود، ولی در این سال ها بیشتر فیلم های کمدی ما دم دستی شده اند. از این جنس کمدی ها هم در کارنامه کاری ام داشته ام، ولی واقعاً دیگر تمایلی به حضور در این جور فیلم ها را ندارم. از نظر سن و سال هم کم کم به جایی رسیده ام که به نظرم باید دنبال کارهای جدی تر باشم و خب شلنگ تخته انداختن در این سن و سال خیلی صورت خوشی ندارد.»

با همسرش همسایه بودند و این مسئله باعث شد با هم بیشتر آشنا شوند. اصلاً اهل قهر کردن با همدیگر نیستند و خیلی همدیگر را دوست دارند. هر چند آشپز قابلی است، اما کمتر تن به آشپزی می دهد. به کارهایی در منزل مثل لوله کشی، سیم کشی و کارهای مربوط به اتومبیل علاقه دارد.
می گوید: «تا امروز خدا را برای تمام نعمت هایی که به من داده شاکرم و رمز موفقیت هرکس همانا سپاس و تشکر از خداوند است.»

خیلی دوست داشت در عرصه مربیگری فوتبال هم حضور پیدا می کرد. عاشق بازی بازیگران مطرحی چون «مارلون براندو»، «آل پاچینو» و «رابرت دنیرو» است.

تا به حال در سریال های «مسافری از هند»، «تب سرد»، «کمکم کن»، «پنجمین خورشید»، «قلب یخی»، «زمانه»، «بچه های نسبتاً بد» و… ایفای نقش کرده است.

«سهراب»، «پسران مهتاب»، «بازنده»، «قتل آنلاین»، «گناه من»، «چپ دست»، «بی وفا»، «مجنون لیلی»، «قرنطینه، تلافی»، «انعکاس»، «کیش و مات»، «داماد خجالتی»، «زن ها شگفت انگیزند»، «دزدان خیابان جردن» و… از جمله فیلم های سینمایی است که در آن بازی کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید