حمله خونین گرگ ‌ هار به ۴ روستا

حوریه حسن‌زاده که ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه شب در روستای جبدرق مورد حمله گرگ‌ هار قرار گرفته بود، به شوک گفت: در حال پهن کردن لباس‌ها در حیاط بودم که ناگهان دیدم پایم به شدت سوخت و وقتی برگشتم دیدم یک گرگ پایم را به دندان گرفته است، با تقلا خودم را از دستش خلاص کردم و چون پالتویی ضخیم به تن داشتم گرگ نتوانست بدنم را تکه پاره کند

حوریه حسن‌زاده که ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه شب در روستای جبدرق مورد حمله گرگ‌ هار قرار گرفته بود، به شوک گفت: در حال پهن کردن لباس‌ها در حیاط بودم که ناگهان دیدم پایم به شدت سوخت و وقتی برگشتم دیدم یک گرگ پایم را به دندان گرفته است، با تقلا خودم را از دستش خلاص کردم و چون پالتویی ضخیم به تن داشتم گرگ نتوانست بدنم را تکه پاره کند. با فریادهای من، همسرم به حیاط آمد و به کمک من شتافت اما گرگ وی را هم زخمی کرد و هر دو توانستیم به داخل خانه پناه ببریم اما گرگ همچنان پشت در بود و سعی می‌کرد خود را از پنجره به داخل خانه برساند. برای همین با پدر همسرم تماس گرفتم و وقتی پدر شوهرم همراه با یک عده برای کمک آمدند، گرگ را فراری دادند و من را به بیمارستان رساندند.
زن روستایی ادامه داد:‌ در راه بیمارستان که بودیم فریاد یکی دیگر از همسایه‌ها بلند شد و فهمیدیم وی نیز مورد حمله گرگ قرار گرفته است که عده‌ای برای کمک به وی رفته بودند.
وی افزود: در بیمارستان که بــــودم همسایه ‌مان، آقای احمدی مقدم را هم آوردند و شنیدم که از ناحیه صورت آسیب دیده و گرگ هشت دندانش را کنده است.
حوریه گفت: در تلویزیون دیدم که این گرگ در یکی از جاده‌های مشگین شهر کشته شده و از پای درآمده است اما اطمینان دارم این گرگ آن گرگی که به ما حمله کرده بود، نیست و من که گرگ‌‌ هار را دیدم با دیدن لاشه گرگ در تلویزیون با اطمینان می‌گویم این گرگ همان گرگی که به ما حمله کرد، نیست.

یک گرگ هار که با حمله به روستاییان در مشگین‌شهر تعدادی از آن‌ها را زخمی کرده بود از پای درآمد.

اعضای ۱۰ گروه ویژه موفق به از پای درآوردن یک گــــرگ هار شدند که جمعه ۲۶ مهرماه با حمله به روستایــیان در مشگین‌شـــــهر تعدادی را زخمی کرده بود .‌ماموران حفاظت محیط زیست‌، ماموران پلیس و شکارچیان محلی پس از ۱۲ ساعت تلاش بی‌وقفه گرگ هار را یافته و از پای درآوردند. حسین دهقانی، رئیس اداره محیط زیست مشگین‌شهر با اعلام این خبر گفت: به‌دنبال حمله گرگ هار به اهالی چند روستای منطقه گروه‌های ویژه در شهر تشکیل و به مناطق ناامن اعزام شدند. وی افزود: حوالی ساعت ۱۸ جمعه این گرگ در یکی از باغات پایین دست مشگین‌شهر در حالی که صاحب باغ را بشدت زخمی کرده بود، به ضرب گلوله از پای درآمد.
بخشدار مرکزی مشگین‌شهر نیز گفت: این گرگ از بامداد جمعه با حمله به اهالی روستاهای جبدرق‌، نصیرآباد‌، پریخان و حاجیلو هشت تن را بشدت مصدوم کرده که برخی از آن‌ها به‌دلیل شدت جراحات وارده به اردبیل اعزام شده‌اند. محمد فرهادی افزود: علاوه بر این، گرگ هار ده‌ها رأس دام بزرگ و کوچک اهالی را نیز دریده است. وی گفت: تعدادی از سگ‌های روستاها نیز که با این حیوان گلاویز شده بودند، به‌دلیل جلوگیری از انتشار بیماری هاری توسط یگان حفاظت محیط زیست از پای درآمده و معدوم شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید