حمله به چادری های آمر به معروف: از تکذیب پلیس تا ورود مجلس

هنوز چند روزی از قضیه درگیری بین یک خانم چادری آمر به معروف با یک شهروند زن در میدان پونک تهران نگذشته که امروز بار دیگر یک خبرگزاری از یک درگیری مشابه این بار در خانی آباد گزارش داد.این در حالی است که معاون اجتماعی پلیس تهران قضیه روی داده در میدان پونک را تکذیب کرده و نوع اطلاع رسانی را هدف دار توصیف کرده است.جدای از این دو کمیسیون مهم مجلس نیز به این قضیه ورود کرده اند.

 

اردبیل نیوز: ظاهرا این قضیه آمران به معروف دارد به جاهای باریک کشیده می شود.این در حالی است که هم در دولت دهم و هم رئیس جمهور منتخب نسبت به گشت های ارشاد که نامشان به طرح های امنیت اخلاقی ارتقا یافته ایرادات اساسی وارد کرده بودند و سیاست گذاری و اجرای این طرح را ناقص و دارای تبعات در آینده عنوان نموده بودند.

به زعم سعید منتظرالمهدی واقعه میدان پونک یا صحت نداشته و یا اینکه به این میزان نبوده است.این درحالی است که دیروز اعلام شد کمیسیون فرهنگی مجلس به قضیه کشیده شدن چادر از سر آمر به معروف ورود خواهد کرد و شدیدا پیگیر احقاق حق خواهد شد.امروز نیز اعلام شد که کمیسیون امنیت ملی به این قضیه ورود کرده و فردا جلساتی را در این مورد برگزار خواهد نمود.

اصل قضیه هرچه باشد بیانگر عملی است که می تواند مورد بررسی اجتماعی قرار بگیرد و چند نکته در این زمینه قابل مستفاد است:

الف-با توجه به اظهارات صریح سردار منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در تکذیب قضیه میدان پونک،علی الظاهر طیفی قصد دارند شتاب بیشتری به طرح امنیت اخلاقی وارد کنند.و این روند تا ۱۲ مرداد و تحویل دولت جدید،تبدیل به مطالبه ای کلان گردد و دولت با توجه به اظهارات رئیس جمهور منتخب در معذور قرار بگیرد.

ب-بررسی دوباره طرح امنیت اخلاقی و یا همان گشت های خیابانی ارشاد در دستور کار قرار بگیرد.اگرچه طرح امنیت اخلاقی در ۵ بند تعریف و به مرحله اجرا گذاشته شده است اما به نظر مردم فقط بحث حجاب در آن کارسازی شده است.

ج-از کارشناسان علوم اجتماعی و دینی مساعدت گرفته شود.این یک کار دانشگاهی و تحقیق میدانی کلان خواهد بود اما نتایج این تحقیق راهگشااست.

د-بیش از هرچیز خود مردم شریف می توانند در باره طرح امنیت اخلاقی و یا همان گشت های ارشاد سابق با اظهار نظر خود زمینه ای را فراهم سازند تا بیش از این کسی لطمه نبیند.

ه-ورورد مجلس به این قضیه یکطرفه نباشد.بسیار مواردی بوده پیش از این که در طرح امنیت اخلاقی ،شهروندان لطمه های فراوان دیده بودند.آیا در این زمینه مجلس ورود شایسته داشته است؟و آیا پیگیر مطالبات این گروه بوده است؟

و-بداخلاقی شهروندی در هر جایی باشد قبح دارد و منظر نظر هیچ کس نیست.هیچ کسی کشیده شدن چادر آمر به معروف را نمی پذیرد(اگر صحت داشته باشد) این عمل محکوم است.اما باید در نظر داشت وقتی طی دو سال اخیر طرز برخورد نیروهای گشت ارشاد به گونه ای بوده که عمده ی مردم را ناراضی نموده باید انتظار چنین واکنش هایی را هم می کردند.

اخلاق وقتی در جامعه نهادینه می گردد که متولی ،خود شارح و واضع  اخلاقیات و فرهنگ باشد.اگر چنین باشد فرهنگ می کاریم و اخلاقیات درو میکنیم.والا نتیجه همان شود که در این روزها می بینیم.

خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید