حمام پنیر در خلخال پلمپ شد

گرمابه‌ای در شهرستان خلخال که در آن اقدام به تولید پنیر می‌شد، توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت این شهرستان پلمپ شد.

اردبیل نیوز: کارشناس بهداشت محیط شهرستان خلخال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: این واحد که به علت نداشتن مجوز بهداشتی و سایر مجوز‌های لازم و غیرقانونی بودن تولید پنیر در مراکز غیر‌بهداشتی توسط بازرسان صنعت و معدن و مرکز بهداشت خلخال شناسایی و پلمپ شد.

صفر لطفی خاطرنشان کرد: از این واحد متخلف بیش از ۷۰ حلب ۵۰ کیلویی و مقادیر زیادی پنیر بسته‌بندی نشده کشف شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، گرمابه فتح‌الله‌زاده خلخال که در مرکز شهر خلخال در بلوار ۱۷ شهریور این شهرستان واقع شده از مدت‌ها پیش به بخش خصوصی واگذار شد که مستاجر این واحد دست به تولید پنیر در این مکان زده بود که با هوشیاری بازرسان صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت محیط شهرستان خلخال این واحد تولید پنیر شناسایی و پلمپ شد.

 با همکاری نیروهای اماکن انتظامی و پلیس اطلاعات و ادارات ذیربط مقدار ۴۰۰ کیلوگرم پنیر حلب و بسته‌بندی شده از داخل حمام کشف و فرد متخلف به مقامات قضایی شهرستان تحویل شد.

چنین اقداماتی هر چند در سطح وسیع و گسترده نیست اما می‌تواند سلامت جامعه و مردم را به خطر اندازد که لازم است مردم در خرید‌های روزانه خود به ویژه در محصولات لبنیاتی هوشیار بوده و از استاندارد و بهداشتی بودن جنس عرضه شده توسط فروشندگان اطمینان حاصل کرده و سپس خرید کنند.

اطلاع‌رسانی در امر کشف و ضبط این‌گونه موارد موجب می‌شود تا مردم با هوشیاری و اطلاع بیشتر در خریدهای روزانه خود و تهیه مواد غذایی و بهداشتی و … جانب احتیاط را رعایت کرده و خود را از خطرات جدی مصون دارند.

مراجع و مراکز ذی‌صلاح در امر نظارت بر تولید و تهیه مواد لبنی و غذایی که با سلامت مستقیم افراد جامعه سر و کار دارند باید با هوشیاری بیشتر بر واحد‌های تولید‌کننده و عرضه‌کننده این مواد نظارت داشته باشند چرا که در برخی از موارد افراد جامعه قربانی سوء استفاده‌های افراد سودجو و بی‌احتیاطی و عدم نظارت ارگان‌های ذیربط می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید