حمام موقوفه “پیرزرگر” در اردبیل به بهره برداری می رسد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: با توجه به اتمام عملیات عمرانی حمام تاریخی موقوفه “پیرزرگر” بهره برداری از این حمام تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

وحدت مشهوری نظری پیش از ظهر جمعه در حاشیه مراسم افتتاحیه ساختمان ۱۶ واحدی مسکونی موقوفه خادم وطن تصریح کرد: مرمت و بازسازی حمام پیرزرگر سه سال به صورت راکد مانده بود که با پیشرفت فیزیکی مناسب در ماههای اخیر پیش بینی می شود در سال جاری مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف از درآمد اجاره حمامهای موقوفی بهره برداری می کند، افزود: در حال حاضر رسیدگی به وضعیت عمرانی حمامهای تاریخی استان که جزو موقوفات است آغاز شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه حمامهای پیرزرگر، ملاهادی، اوچ دکان و حمام وکیل جزو موقوفات محسوب می شود، ادامه داد: برخی از این حمامها مشکلات حقوقی داشته و همچنین در مواردی برای بهره برداری از آن عدم هماهنگی با میراث فرهنگی وجود دارد.

وی تغییر معماری با توجه به محدود بودن کاربری را علاقمندی اوقاف در مرمت و بازسازی موقوفات عنوان کرد و تصریح کرد: در عین حال  میراث فرهنگی معتقد است باید فضای اصیل و معماری بنا حفظ شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان متذکر شد: با این وجود ضروری است این عدم هماهنگی رفع شود تا اداره اوقاف نیز بتواند از اموال موقوفه بهره برداری کند.

به گزارش مهر، پروژه ۱۶ واحدی مسکونی خادم وطن در دو هزار و ۶۴۰ متر مربع و هر واحد آن در ۱۳۰ متر مربع توسط بنیاد توسعه عمران موقوفات احداث شده است.

از این تعداد سه واحد واگذار شده و ۱۳ واحد دیگر نیز از طریق مزایده واگذار خواهد شد./خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید