حفظ سرعت یکنواخت در زمان بارندگی ضروری است/ خطرناکترین وضعیت جاده در زمان بارش


به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ناصر میکائیلی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بارندگی های اخیر و ادامه این روند در این فصل توصیه های ایمنی را در هنگام شروع فصل بارندگی تشریح کرده و بر رعایت نکات ایمنی تاکید کرد.


وی با اشاره به پرخطر بودن برخی از جادهه ای مواصلاتی استان و آمار بالای تصادفات در این مسیرها شروع بارش باران را خطرناکترین وضعیت برای جاده و خودرو و همچنین برای راننده عنوان کرده و تشریح کرد: قطرات باران با گرد و خاک و سایر آثار باقیمانده از لاستیک و روغن وسایل نقلیه موجود در خلال و شکاف آسفالت ترکیب شده و سطح لغزنده ای را بوجود می آورد که ممکن است به چشم دیده نشود به همین دلیل اصطکاک خودرو با جاده کم شده و احتمال سر خوردن خودرو افزایش می یابد.


سرهنگ میکائیلی تصادف شامگاه روز گذشته در جاده تهران تبریز که در اثر واژگونی یک دستگاه خودرو ۲۰۶ دو سرنشین آن فوت کردند را یادآور شد و گفت: سرعت بالا، لغزندگی جاده، نبستن کمر بند و رعایت نکردن نکات ایمنی عامل اساسی اغلب تصادفات جاده هستند که متاسفانه در برخی موارد باعث فوت شهروندان و مسافران عزیز می شود.


وی با تشریح این موضوع رانندگان را به رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب دعوت کرده و رانندگی ایمن از سوی رانندگان در چنین شرایطی را خواستار شد.


سرهنگ میکائیلی همچنین افزود: به رانندگان توصیه می شود که در هنگام بارندگی سعی کنند با سرعت یکنواخت حرکت کرده و در پیچ ها سرعت خود را کم کنند و از ترمزها و تغییر دنده های (سبک به سنگین) ناگهانی بپرهیزند تا انشاالله از بروز حوادث ناگوار احتمالی در امان باشند چرا که سلامتی همه رانندگان آرزوی این پلیس است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید