حضور پررنگ ایران در جشنواره روتردام

چهل و هفتمین جشنواره ویدیو «روتردام» امسال در چند بخش میزبان سینما و سینماگران ایرانی است.
به گزارش ایسنا، ویدیو سینمایی «سد معبر» ساخته محسن قرایی در بخش رقابتی “آینده روشن” جشنواره بین‌المللی روتردام هلند به نمایش درخواهد آمد؛ بخشی که ویژه اولین ساخته بلند سینمایی کارگردانان است.
ساخته محسن قرایی پیش‌تر جایزه بهترین ویدیو بیست ودومین جشنواره بین‌المللی ویدیو بوسان کره جنوبی را از آن خود کرده و در شش شاخه از دومین جشنواره‌ «گلدن گلوبال» مالزی نامزد کسب جایزه شده است.
همچنین ویدیو سینمایی «لِرد» ساخته محمد رسول‌اُف برنده جایزه بهترین ویدیو بخش نوعی نگاه کن و «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند برنده دو جایزه از بخش افق‌های جشنواره ویدیو ونیز، در بخش “صداها”ی جشنواره ویدیو روتردام به روی پرده می‌روند. بخش “صداها”ی جشنواره ویدیو روتردام ویژه ویدیو‌هایی با داستان‌هایی قدرتمند، سوژه‌هایی مسحورکننده و مضامینی مهم توصیف شده است.
در بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی نام ویدیو «بازی باد» ساخته پیمان قلم به چشم می‌خورد که به عنوان محصول آلمان در این بخش معرفی شده است و مریم تفکری سینماگر ایرانی نیز با دو ویدیو کوتاه «زخم غایب» در بخش مسابقه کوتاه تایگر و «من گناهی پراحساس مرتکب شده‌ام» در بخش مسابقه ویدیو‌های کوتاه “آینده روشن” این جشنواره سینمایی حضور خواهد داشت. هر دو ساخته مریم تفکری به عنوان محصول مشترک سینمای ایران و انگلستان در سایت جشنواره ویدیو روتردام معرفی شده‌اند.
همچنین ویدیو «آیه‌های فراموشی» به کارگردانی علیرضا خاتمی که محصول مشترک فرانسه، آلمان، هلند و شیلی است در بخش افق‌های جشنواره روتردام به نمایش گذاشته خواهد شد.
چهل و هفتمین جشنواره ویدیو رتردام از تاریخ ۴ تا ١۵ بهمن‌ماه (٢۴ ژانویه تا ۴ فوریه) در کشور هلند برگزار می‌شود.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید