حضور هیات اتاق اردبیل در همایش شهر آغری ترکیه

چهارمین دوره همایش استانهای همجوار ایران و ترکیه در شهر آغری ترکیه با حضور هیات های استانهای   همجوار دو کشور برگزار شد .

به گزارش اردبیل نیوز؛ در این همایش که هیاتهایی از بخش دولتی و خصوصی شهرهای اردبیل ، تبریز ، ارومیه و خوی حضور داشتند ضمن حضور فعال در همایش به رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات روابط تجاری دو کشور پرداختند و بر توسعه روابط اقتصادی و استفاده مطلوب از توانمندیها و ظرفیتهای دو کشور تاکید کردند .در مراسم رسمی همایش وزیر توسعه ترکیه ،معاون اجرایی رئیس جمهوری اسلامی ایران ،استاندار آذربایجان غربی و استاندار آغری از سخنرانان مراسم بودند .

دبیر اتاق بازرگانی اردبیل در جلسه ای که به ریاست سفیر ایران در ترکیه و استاندار آذربایجانغربی در دانشگاه ابراهیم چچن برگزار شده بود ضمن تاکید بر توسعه همکاریهای اقتصادی بین دو کشور ایران و ترکیه گفت : اشتراکات و پتانسیلهای ویژه بین دو کشور ایران و ترکیه وجود دارد که بخش خصوصی دو کشور باید از این فرصت ویژه به نحو احسن استفاده نمایند و بخش دولتی نیز باید بستر لازم را برای تحقق ارتقای روابط تجاری بین دو کشور فرآهم آورد .

مهندس حسین وثوقی ایرانی تاسیس کمیته حل اختلاف بین تجار ایرانی و ترک را یک ضرورت دانست و در خصوص تاسیس دفاتر نمایندگی نیز گفت : اتاق اردبیل برای تاسیس دفاتر نمایندگی اتاقهای ترکیه در اردبیل کاملاً آمادگی دارد و پیشنهاد می شود نمایندگی دولت ترکیه نیز در شهر اردبیل که دارای اشتراکات و سوابق تاریخی نیز هستند تاسیس گردد.

در ترکیب هیات اعزامی اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی اردبیل به ترکیه که به دعوت استانداری اردبیل صورت گرفت ، بیگناه خزانه دار اتاق ، مهندس وثوقی ایرانی دبیر اتاق و رضائیان رئیس اتحادیه صادرکنندگان تولیدات کشاورزی استان حضور داشتند .

گفتنی است شهر آغری دروازه ورودی به کشور ترکیه است و با ۱۴ استان دیگر شرق ترکیه جزو محرومترین مناطق ترکیه محسوب می شوند.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید