حضور نخستین بانوی ایرانی در مسابقه ورزش سه گانه در لندن+عکس

شیرین گرامی بانوی ۲۴ ساله ایرانی برای نخستین بار در تاریخ قرار است در مسابقات ورزش های سه گانه (تریاتلون= ترکیبی از شنا ، دوچرخه سواری و دو) در لندن شرکت کند.

اردبیل نیوز: خانم ماریسول کاسادو رییس فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه با ابراز خوشحالی از حضور شیرین گرامی به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات گفت : فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه به شیرین کمک می کند تا لباسی متناسب با شئونات اسلامی داشته باشد و همچنین از مکان هایی مناسب برای تعویض لباس های خود در طول مسابقات برخوردار گردد.

 

به گزارش نواندیش (noandish) این نخستین بار است که یک بانوی ایرانی اجازه می یابد با پوشش کامل اسلامی در این مسابقات که قرار است یکشنبه این هفته در هاید پارک لندن برگزار شود، شرکت کند.

 

 

گرامی با بیش از ۸۵۰۰ ورزشکار دیگر از ۸۳ کشور جهان رقابت خواهد کرد.

 

مسابقه او شامل شنای ۱۵۰۰ متری ، دوچرخه سواری ۴۰ کیلومتری و در نهایت دو ۱۰ کیلومتری خواهد بود.

 

شیرین گرامی که در بریتانیا اقامت دارد با نام و پرچم ایران در این دور از مسابقات ثبت نام کرده است و با وجودی که مقیم انگلیس است در این دور از مسابقات با حجاب اسلامی و برای جمهوری اسلامی ایران رقابت خواهد کرد.

 

وی ماه ها پیش برای کسب مجور شرکت در این دور از مسابقات با مسئولان وزارت ورزش و جوانان رایزنی کرده و مجوز شرکت در این دور از مسابقات به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران را کسب کرده است.

 

 

 

گرامی حتی چند هفته پیش به منظور ترغیب مسئولان وزارت ورزش و جوانان کشورمان برای صدور مجوز شرکت زنان ایرانی در مسابقات سه گانه به ایران سفر کرده است.

 

وی در این زمینه به روزنامه گاردین گفت: وقتی من شخصا برای این منظور به ایران سفر کردم  مسئولان وزارت ورزش ایران دیدند که در این موضوع بسیار جدی هستم.

 

در نهایت مسئولان فدراسیون ورزش های سه گانه ایران به گرامی می گویند با حفظ حجاب و شئونات اسلامی می تواند به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات شرکت کند.

 

خانم ماریسول کاسادو رییس فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه با ابراز خوشحالی از حضور شیرین گرامی به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات گفت : فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه به شیرین کمک می کند تا لباسی متناسب با شئونات اسلامی داشته باشد و همچنین از مکان هایی مناسب برای تعویض لباس های خود در طول مسابقات برخوردار گردد.

 

وی از عزم شیرین برای سفر به ایران و رایزنی با مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش ایران برای کسب مجوز حضور در این مسابقات و باز کردن راه برای حضور زنان ایرانی در این قبیل مسابقات تقدیر کرد.

 

ورزش سه گانه (تریاتلون) ورزشی استقامتی و ترکیبی از شنا ، دوچرخه سواری و دو است که در سال های دهه ۱۹۲۰ در فرانسه پایه گذاری شده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید