خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها حضور رئیس جمهور اردیبهشت سال آینده در اردبیل و بهره‌برداری از طرح گردشگری خیاوچایی در مشگین‌شهر

حضور رئیس جمهور اردیبهشت سال آینده در اردبیل و بهره‌برداری از طرح گردشگری خیاوچایی در مشگین‌شهر

۰
حضور رئیس جمهور اردیبهشت سال آینده در اردبیل و بهره‌برداری از طرح گردشگری خیاوچایی در مشگین‌شهر

استاندار اردبیل گفت: سال آینده همزمان با برگزاری اولین همایش سرمایه‌گذاری ملی در مشگین‌شهر با حضور رئیس جمهور فاز اول مجتمع گردشگری خیاوچایی به بهره‌برداری می‌رسد.

اردبیل نیوز: اکبر نیکزاد عصر امروز در جریان بازدید از روند احداث این پروژه که در منطقه گردشگری خیاوچایی – گردلو اجرا می‌شود، اظهار داشت: این منطقه از استعدادهای بالقوه مناسبی برخوردار است و قرار است فاز اول این پروژه که به همت سرمایه‌گذار مراحل تکمیلی را سپری می‌کند تا نیمه اول اردیبهشت ماه سال آینده تکمیل شده و راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد:‌ ما برنامه‌ریزی‌های خودمان را برای برگزاری همایش سرمایه‌گذاری گردشگری در این منطقه با حضور رئیس جمهور انجام دادیم و امیدواریم در این زمینه بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

نیکزاد خاطر نشان کرد: طرح ملی منطقه نمونه گردشگری خیاوچایی از پروژه‌ها و طرح‌های گردشگری کشور است که با بهره‌برداری از آن صنعت گردشگری استان شتاب دو چندان می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به قابلیت‌های فراوان گردشگری این منطقه به عنوان یک کانون جلب و توجه سرمایه‌گذاران برای حضور در اجرای پروژه‌های مرتبط با این حوزه اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت چهار هکتار در حال اجرا است.

وی با برشمردن بخش‌های متعدد این مجموعه بیان کرد: این مجتمع شامل اماکن خدماتی، رفاهی و تفریحی از جمله سایت بالن‌سواری، پیست اسکی، بازارچه تجاری، رستوران گردان، واحدهای اقامتی، آب گرم معدنی و همچنین بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه است.

استاندار اردبیل در ادامه یادآور شد: انتظار ما این است تا قطب گردشگری استان به عنوان دومین محور توسعه را رونقی مضاعف ببخشیم و بیش از هر زمان دیگر به تقویت و توسعه آن همت کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه این بازدید نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز از افتتاح هشت سد معیشتی با حضور رئیس جمهور در کنار دانشکده علوم پزشکی و کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر خبر داد و گفت: به دنبال انتخاب مشگین‌شهر به عنوان پایلوت توسعه کشاورزی کشور اقداماتی انجام شد تا این شهرستان به عنوان پایلوت توسعه گردشگری نیز انتخاب شود.

یونس اسدی افزود: هم اکنون چند طرح بزرگ گردشگری از جمله مجتمع‌های بزرگ آب‌درمانی وله‌زیر و آب‌درمانی آی‌قار در منطقه قینرجه با پیشرفت ۸۰ درصد در حال اجرا است.

وی در پایان تصریح کرد: به زودی عملیات احداث مجتمع آب‌درمانی ملک‌سویی و چند طرح دیگر گردشگری در این شهرستان آغاز می‌شود که امیدواریم نتایج خوبی نیز به همراه داشته باشد.

مطلب قبلی دایره المعارف تحولات سیاسی اردبیل هستم/ حاشیه نداشتم
مطلب بعدی رسالت قرآن ساختن جامعه سالم است
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید