حزب‌الله مدافع خاک لبنان است/مقابله دولت بیروت با تحریم مقاومت


کاردار سفارت لبنان در ایران معتقد است که حضور حزب الله در عملیات های نظامی خارجی در دفاع از خاک این کشور صورت می گیرد و همه می دانند که حزب الله سالهاست که با تروریسم مبارزه می کند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان:  تسلط نیروهای مقاومت بر منطقه القلمون غربی ضربه روحی بسیار سنگینی را به تروریستها وارد کرد و آنها را به شدت در موضع ضعف قرار داد. تروریستهای تکفیری که چندی پیش شکست بسیار سنگینی را در «جرود عرسال» واقع در مرزهای مشترک سوریه و لبنان متحمل شدند، این بار به هیچ وجه قصد نداشتند در «البقاع» و دیگر مناطق مرزی سوریه و لبنان نیز طعم تلخ شکست را بکشند. سرکردگان تکفیریها به خوبی می دانند که شکستشان در مناطق مرزی لبنان و سوریه و به عبارت بهتر در القلمون غربی، روحیه تکفیریها را بیش از هر زمان دیگری تضعیف کرده است. درخصوص مسأله آزادسازی «القلمون غربی» از لوث تروریست های تکفیری مسأله دیگری نیز وجود دارد و آن، نگرانی مسئولان رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی به خوبی می داند که در صورت تداوم توفیقات و دستاوردهای محور مقاومت در مناطق مرزی مشترک میان سوریه و لبنان، بالاخره روزی نوبت به آغاز عملیات آزادسازی بلندی های جولان اشغالی نیز خواهد رسید. از همین روی، رژیم صهیونیستی از ارائه هیچگونه خدماتی به تروریست های تکفیری در مرزهای مشترک سوریه و لبنان دریغ نکرد.

درهمین ارتباط خبرنگار مهر گفتگویی را با «علی الحَبحَب» کاردار سفارت لبنان در جمهوری اسلامی ایران انجام داده است که مشروح آن از نظر می گذرد؛

الحبحب در ابتدای سخنان خود با اشاره به محبوبیت حزب الله لبنان و جایگاه این گروه در این کشور تصریح کرد: حزب الله یک گروه سیاسی در لبنان بوده و جایگاه کاملا رسمی در این کشور دارد. حزب الله لبنان همچنین یک گروه مردمی بوده که در بافت اجتماعی لبنان دارای پشتوانه است. 

 حزب الله لبنان با هدف دفاع از خاک کشور خود وارد نبرد با گروه های تروریستی ـ تکفیری در مرزهای مشترک با سوریه شده استاین مقام لبنانی همچنین به حضور نیروهای مقاومت حزب الله لبنان در نبرد القلمون غربی در کنار نیروهای ارتش سوریه اشاره کرده و اظهار داشت: در واقع حزب الله لبنان با هدف دفاع از خاک کشور خود وارد نبرد با گروه های تروریستی ـ تکفیری در مرزهای مشترک با سوریه شده است. کسی نمی تواند در این خصوص به حزب الله خرده گرفته از مشارکت آن در این دست از عملیاتها انتقاد کند.

کاردار سفارت لبنان در جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهارات خود در این خصوص تصریح کرد: اگر حزب الله لبنان در عملیات هایی همچون القلمون غربی مشارکت نمی کرد، بدون شک اکنون وضعیت امنیتی در لبنان و در نقاط مختلف آن به شکل دیگری بود. بنابراین، حزب الله در وهله اول با هدف دفاع از اراضی لبنان وارد عملیات های برون مرزی شده است و این از دیدگاه ما ستودنی است.

الحبحب همچنین در پاسخ به سؤالی پیرامون انتقادات از حزب الله به دلیل مشارکت در عملیات های نظامی برون مرزی، تأکید کرد: همانگونه که گفتم مشارکت حزب الله در این دست از عملیاتها با هدف حمایت از خاک لبنان صورت می پذیرد. از سوی دیگر، مشارکت حزب الله در چنین عملیاتهایی برخلاف قوانین موجود در لبنان نیست. هر فرد یا گروهی در لبنان موظف است که خود به تنهایی به عنوان دستگاه اطلاعاتی کشور عمل کند؛ این بدان معناست که همه موظفند با هر اقدامی که علیه امنیت ملی کشور صورت می گیرد، مقابله کنند.

ادعاهایی که مطرح می شود مبنی بر اینکه عملیات های حزب الله در خارج از مرزهای لبنان موجب بروز ناامنی در کشور می شود، به هیچ وجه صحت نداردکاردار سفارت لبنان در جمهوری اسلامی ایران همچنین اظهار داشت: حزب الله لبنان نیز به وظیفه ذاتی خود عمل می کند. اکنون حزب الله برای تأمین امنیت لبنان به کمک دولت این کشور شتافته است. این همانگونه که پیشتر ذکر شد، ستودنی است. ادعاهایی که مطرح می شود مبنی بر اینکه عملیات های حزب الله در خارج از مرزهای لبنان موجب بروز ناامنی در کشور می شود، به هیچ وجه صحت ندارد و درست نیست. این نوعی بی انصافی محسوب می شود که ما قدر دستاوردهای مقاومت در خارج از خاک لبنان را ندانیم. 

وی در ادامه اظهاراتش، در پاسخ به سؤالی پیرامون اقدامات ایالات متحده آمریکا علیه حزب الله و اینکه کنگره آمریکا قصد دارد طرحی را به منظور تحریم حزب الله ارائه کند، اظهار داشت: بدون شک آمریکا از این اقدام اهداف خاص خود را دنبال می کند. اما اینگونه نیست که چنین اقداماتی با سکوت حزب الله و دولت لبنان مواجه شود. قطعا آمریکایی ها پاسخ خود را از طرف لبنانی دریافت خواهند کرد. 

کاردار سفارت لبنان در جمهوری اسلامی ایران در همین ارتباط یادآور شد: درحال حاضر همگرایی و هم افزایی بسیار خوبی میان حزب الله لبنان و دولت این کشور وجود دارد. قطعا در صورتی که ارائه طرح تحریم های حزب الله از سوی نمایندگان کنگره آمریکا جدی باشد، دولت لبنان به این مسأله ورود خواهد داشت. روابط میان دولت لبنان و حزب الله به گونه ای است که دولتمردان قادر به رایزنی های بین المللی جهت حل و فصل این مسأله هستند و بدون تردید این کار را انجام خواهند داد.

 تمام دنیا می داند که حزب الله سالها درگیر مبارزه با تروریسم بوده و جزو مقاومت استوی در همین راستا افزود: تمام کشورهای دنیا می دانند که حزب الله سالها درگیر مبارزه با تروریسم بوده است و اکنون یکی از بازوان قدرتمند مقاومت در منطقه به شمار می رود. حزب الله در منظومه سیاسی لبنان نیز یکی از اجزاء اصلی و انکارناپذیر است. بنابراین، پر واضح است که هر اقدامی علیه آن با پاسخ دولت لبنان نیز مواجه خواهد شد و دولتمردان چالش هایی را که برخی کشورها در برابر حزب الله ایجاد می کنند، حل و فصل می نمایند.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید