»   فرهنگی و هنری  »   «حريم سلطان» را شکست داديم
۸ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۸:۱۲

درنشست رسانه‌يي سريال «ميليادر» مطرح شد؛

«حريم سلطان» را شکست داديم

محمدرضا شريفي‌نيا که در سريال «ميلياردر» ايفاي نقش مي‌کرد ميلياردر را سريالي دانست که بر ماهواره‌ها غلبه کرده است.

نشست رسانه‌يي سريال «ميليادر» همزمان با پايان توليد فصل اول آن و ضبط سکانس‌هاي پاياني اين سريال در لوکيشن ثابت «ميليارد برگزار شد. تهيه‌کننده، کارگردان و بازيگران اين سريال در نشست رسانه‌يي ميلياردر حاضر شدند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
عليرضا اميني در اين نشست با بيان اينکه طنز کارهايي است که مهران مديري و عطاران انجام مي‌دهند، ادامه داد: «ميلياردر» يک واقعيت اجتماعي را با نگاه طنز به تصوير مي‌کشد.کارگردان «ميلياردر» که نگاهش در سينما و تلويزيون را کاملا متفاوت مي‌داند، در بخشي از اين نشست، مشکل اساسي تلويزيون را کارگرداناني معرفي کرد که مقوله‌ي بازيگري را خوب نمي‌شناسند.
به گزارش ايسنا، در ابتداي اين نشست، رامين عباسي‌زاده (تهيه‌کننده سريال ميلياردر)، درباره‌ي جابه‌جايي تيم توليد اين کار توضيح داد: از نخستين روزي که وارد اين حرفه شدم، به اين فکر مي‌کردم که کارهايم بايد کارهاي خوبي باشد و به لحاظ کيفي اهدافي را دنبال کند، ولي اين اهداف در گروه قبلي برآورده نمي‌شد. تذکراتي هم داديم و احساسمان اين بود که آن‌ها به دنبال کار کيفي نيستند؛ بنابراين ترجيح داديم با سرمايه مردم بازي نکنيم.عباسي‌زاده درباره‌ي تغيير بازيگران هم خاطرنشان کرد: وقتي کارگردان انتخاب مي‌شود سليقه‌اي دارد. من هم به عنوان تهيه‌کننده سليقه‌ي ديگري دارم که بايد به سليقه مشترک برسيم و اين سليقه مشترک دوستان قبلي نمي‌گنجيدند. دوستاني مثل سعيد پورصميمي و رضا بابک مي‌توانند در يک کار ديگر موفق باشند، هرچند در سليقه‌ي مشترک ما قرار نداشتند؛ به همين دليل هم ما به جز دو نفر ترکيب کلي بازيگران را تغيير داديم.
سحر زکريا هم به عنوان يکي از دو بازيگري که در تيم جديد باقي ماندند، درباره‌ي تغيير کارگردان گفت: اتفاقات عجيب و بدي افتاد و فکر نمي‌کردم از طرف کارگرداني که سال‌ها کار مي‌کند اين حرف‌ها را بشنوم. پس اگر همه بخواهند در مورد همديگر اين طور صحبت کنند پس من بايد از چه کسي ياد بگيرم. او مصاحبه کرده بود و من و خانم نادري را جزو بازيگران درجه چندم خطاب کرده بود. در هر صورت وقتي که کار جديد شروع شد با ما تماس گرفتند و ما دعوت شديم اما فکر نمي‌کرديم چنين بازتابي داشته باشد.
در ادامه تهيه‌کننده سريال «ميلياردر» همچنين به اين مساله اشاره کرد که اين سريال قرار بوده در 25 قسمت توليد شود و ادامه داد: طبيعي بود وقتي که قرار شد تعداد قسمت‌ها 19 قسمت باشد، بايد تايم را زياد مي‌کرديم؛ در نتيجه همه‌ي نقاط اصلي قصه به هم مي‌ريخت و جاهايي که کم و کسري داشتيم، مجبور بوديم دوباره بگيريم و همين شد که گاهي به روزپخشي رسيديم که اين مساله هم تنها در يکي دو سکانس بود.
سپس عليرضا اميني، کارگردان سريال ميلياردر نيز درباره‌ي نگاه اجتماعي‌اش در سينما و تلويزيون توضيح داد: نگاه من در تلويزيون و سينما تفاوت زيادي دارد. نگاه عليرضا اميني در سينما نگاه خودم است، يعني خودم مي‌نويسم، خودم دغدغه دارم، خودم به دنبال کارهاي پروانه و ساخت هستم حتي ممکن است فيلمم توقيف شود اما در تلويزيون هم مانند عوامل ديگر دعوت به کار مي‌شوم. وقتي سناريوي کار را خواندم، ديدم پتانسيل دارد که بيننده جلوي آن بنشيند و حرف هم دارد و اصلا فيلم طنزي نيست که ساختار طنز داشته باشد، بلکه يک فيلم اجتماعي با ساختار رئال است. «ميلياردر» يک واقعيت اجتماعي با نگاه طنز را به تصوير مي‌کشد؛ طنز کارهايي است که مهران مديري و عطاران انجام مي‌دهند.اميني در پاسخ به پرسشي درباره‌ي سوژه ميلياردر هم تاکيد کرد: در سينما، تئاتر و تلويزيون سوژه جديدي يافت نمي‌شود، مگر اينکه نگاه فيلمساز به آن موضوع متفاوت باشد.
زامياد سعدونديان، نويسنده سريال ميلياردر نيز در ادامه اين بحث توضيح داد: نوع نگاهي که پشت کار بوده آن را جديد کرده است. به هر حال ما چند کليد بيشتر نداريم و اکثر سوژه‌ها هم مطرح شده‌اند؛ به علاوه از هر مدل چند سريال و فيلم را مي‌توانيم مثال بزنيم و فقط تقدم و تأخر آنهاست که ممکن است مطرح شود.او ادامه داد: ميلياردر يک کار کاملا اجتماعي با موقيعيت‌هاي طنز است که مي‌تواند نقدي در کنار لحظه‌هاي طنز براي بيننده خلق کند. سبک فيلمنامه‌هايي که يک ژانر داشته باشند، منسوخ شده است و هر سريال داراي چندين کليد است؛ مثلا درام طنز و وحشت را به هم پيوند مي‌زند اين مساله در فيلمنامه‌نويسي امروز بسيار به کار مي‌آيد.
سامان گوران، بازيگر نقش بهادر نيز درباره‌ي نقشش توضيح داد: خيلي خوشحال شدم که شانسم را در اين کار امتحان کنم. به علاوه انگيزه‌اي که داشتم به من کمک کرد تا با بهادر ارتباط برقرار کنم کمي جلوتر که رفتيم احساس کردم که بهادر را مي‌شناسم. مظلوميت بهادر را در خودم نديدم اما به خاطر بي‌مهري‌هايي که به او شده با او آشنا هستم و سعي کردم سامان گوران را به بهادر نزديک کنم.
به گزارش ايسنا، محمدرضا شريفي‌نيا، بازيگر نقش فرجام هم از جمله افرادي بود که در نشست رسانه‌يي ميلياردر حاضر بود.شريفي‌نيا، دلايل پذيرفتن اين نقش را اين چنين توضيح داد: متن بسيار زيبايي به دستم رسيد که 20 قسمت بود. نويد اين مساله در اين متن داده مي‌شد که با يک کار متفاوت در تلويزيون مواجه هستيم که چاشني طنز هم دارد. اين نگاه به مسايل جامعه، کمتر در تلويزيون وجود داشت. به علاوه حضور عليرضا اميني و رامين عباسي‌زاده نيز نشان‌دهنده اين بود که با يک کار متفاوت و ساختار قصه‌اي جديد که طنز هم دارد مواجه هستيم.محمدرضا شريفي‌نيا ادامه داد: گروه خيلي خوبي دور هم جمع شده بودند. يکسري بازيگر تازه‌نفس در زمينه بازيگري همراه چند بازيگر قديمي که بسيار خوب جواب داد و به همين دليل يکي از ويژگي‌هاي اين کار، نيروهاي تازه‌نفس آن است. حضور آن‌ها و سوژه متفاوت فيلم آن را جذاب کرده بود. براي همين هم وقتي در اوايل کار هنوز قصه مشخص نيست جذابيت زيادي براي مردم وجود دارد.او درباره‌ي تعامل با بازيگران جوان نيز گفت: يکي از کارهايي که در اينجا انجام داديم اين بود که کارمان را به سمت تئاتر برديم؛ يعني دورخواني داشتيم و ديالوگ‌خواني را تمرين مي‌کرديم. هر کس شخصيت خود را درست مي‌شناخت و به فضاي موجود کمک مي‌کرد. بازيگران بيراهه نمي‌رفتند حتي نکاتي که در دورخواني داشتيم به فضا کمک و آن را زنده کرده بود.شريفي‌نيا تاکيد کرد: تعامل بين بچه‌هايي که بيشتر کار کرده بودند با تازه‌کارترها يکي از موفقيت‌هاي اين کار است. کل کار را که نگاه مي‌کنيم فکر مي‌کنيم بداهه است ولي هيچ کدام بداهه نيست يعني در مورد هر کلمه فکر شده. حتي حرف زده شده و صحبت شده.شريفي‌نيا ادامه داد: کل کار بداهه است منتهي بداهه‌اي است که در موردش فکر شده، صحبت شده و هر کس در قالب خودش رفته است. فکر مي‌کنم هر چه بيشتر جلو مي‌رويم اين ويژگي بيشتر مي‌شود.شريفي‌نيا در بخش ديگري از صحبت‌هايش، «ميلياردر» را سريالي دانست که بر ماهواره‌ها غلبه کرده و گفت: مقاله‌اي خواندم که «ميلياردر» بر ماهواره غلبه کرده است؛ اگر ميلياردر 100 قسمت بود، مي‌توانستيم تمام کانال‌هاي ماهواره را شکست بدهيم اگر اين فرصت وجود داشت مي‌توانستيم تمام کانال‌هاي ماهواره‌يي را تعطيل کنيم؛ «حريم سلطان» فقط يکي از کارهايي بود که ما بر آن غلبه کرديم. او همچنين مهمترين حرف «ميلياردر» را شايسته‌سالاري عنوان کرد و گفت: مهمترين حرف اين سريال شايسته‌سالاري است.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...
دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر